„Sipos Pál ügye nem magánügy”

A Fidesz azt várja a diákjai szexuális zaklatásával vádolt egykori magyartanártól, hogy álljon a közvélemény elé.

MNO
2014. 07. 23. 19:27
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A volt tanárról két héttel ezelőtt a 444.hu írta meg – a cikkben csak S.-ként említve őt –, hogy 25 évvel ezelőtt egy fővárosi gimnázium tanárjaként szexuális visszaéléseket követett el a rábízott tanulók egy részével.

„Sipos Pál ügye nem magánügy. A köztelevízió egykori dolgozójáról van szó, a magyar állam kitüntetettjéről van szó, sőt a Bajnai-párt alapítójáról van szó, akire tehát közszereplőként tekintünk” – mondta sajtótájékoztatóján Selmeczi Gabriella, közölve: minden jóérzésű ember várja a nyilvánosság elől „két hete bujkáló” férfi válaszát arra, igazak-e az őt ért vádak, mi történt valójában az 1980-as évek második felében a szóban forgó iskolában.

A fideszes képviselő egyúttal elképesztőnek és felfoghatatlannak nevezte, hogy 25 éve nem derültek ki ezek az ügyek. Kijelentette: Sipos Pál nem bujkálhat a közvélemény elől, és nem intézheti el a történteket annyival – mint azt a 444.hu-nak mondta –, hogy „ezt dobta a gép”. Senki nem úszhatja meg, hogy életre szóló, feldolgozhatatlan traumát okozott kiszolgáltatott fiataloknak – hangsúlyozta Selmeczi Gabriella.

Az íróasztal fiókjába volt bekészítve ez az időzített bomba – fogalmazott korábban az ELTE Trefort Ágoston Gyakorlóiskola igazgatója az ügyről. Csapodi Zoltán zárt körű sajtótájékoztatón elmondta: ma már egészen más a légkör, ennek megfelelően rengeteg csatorna áll a diákok rendelkezésére, hogy jelezzék, ha baj van.

Az egykori tanár az első MSZP–SZDSZ-kormány idején az MTV Tudományos, Oktatási és Ismeretterjesztő Stúdiójának vezetője lett, és a Repeta című ifjúsági műsort szerkesztette. 1998-ban, nem sokkal a Horn-kabinet leváltása előtt kinevezték az MTV 2 főszerkesztőjévé, a kormányváltás után azonban a TV2-höz távozott a köztévétől.

Mint korábban írtuk, az MSZP-SZDSZ kabinetek, a férfi köztévés ténykedése, illetve egykori főnöke, Rudi Zoltán karrierje között fontos időbeni átfedések vannak: a Horn-kormány leváltása után a TV2-nél dolgoztak, az újabb balliberális kabinet 2002-es megalakulását követően pedig Rudi szinte azonnal a köztévé főszerkesztője lett, A volt tanárt pedig még azon a nyáron a Hét című, azóta megszűnt közéleti és politikai műsor szerkesztőjeként találjuk. Rudi előbb hírigazgató, majd az MTV elnöke lett, S. pedig egymás után két terület főszerkesztőségét is megkapta, 2006-ban pedig az MSZP–SZDSZ-kormány kultuszminisztere a Magyar Köztársasági Érdemrend lovagkeresztjével tüntette ki.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.