A volt tanárról két héttel ezelőtt a 444.hu írta meg – a cikkben csak S.-ként említve őt –, hogy 25 évvel ezelőtt egy fővárosi gimnázium tanárjaként szexuális visszaéléseket követett el a rábízott tanulók egy részével.
„Sipos Pál ügye nem magánügy. A köztelevízió egykori dolgozójáról van szó, a magyar állam kitüntetettjéről van szó, sőt a Bajnai-párt alapítójáról van szó, akire tehát közszereplőként tekintünk” – mondta sajtótájékoztatóján Selmeczi Gabriella, közölve: minden jóérzésű ember várja a nyilvánosság elől „két hete bujkáló” férfi válaszát arra, igazak-e az őt ért vádak, mi történt valójában az 1980-as évek második felében a szóban forgó iskolában.
A fideszes képviselő egyúttal elképesztőnek és felfoghatatlannak nevezte, hogy 25 éve nem derültek ki ezek az ügyek. Kijelentette: Sipos Pál nem bujkálhat a közvélemény elől, és nem intézheti el a történteket annyival – mint azt a 444.hu-nak mondta –, hogy „ezt dobta a gép”. Senki nem úszhatja meg, hogy életre szóló, feldolgozhatatlan traumát okozott kiszolgáltatott fiataloknak – hangsúlyozta Selmeczi Gabriella.
Az íróasztal fiókjába volt bekészítve ez az időzített bomba – fogalmazott korábban az ELTE Trefort Ágoston Gyakorlóiskola igazgatója az ügyről. Csapodi Zoltán zárt körű sajtótájékoztatón elmondta: ma már egészen más a légkör, ennek megfelelően rengeteg csatorna áll a diákok rendelkezésére, hogy jelezzék, ha baj van.
Az egykori tanár az első MSZP–SZDSZ-kormány idején az MTV Tudományos, Oktatási és Ismeretterjesztő Stúdiójának vezetője lett, és a Repeta című ifjúsági műsort szerkesztette. 1998-ban, nem sokkal a Horn-kabinet leváltása előtt kinevezték az MTV 2 főszerkesztőjévé, a kormányváltás után azonban a TV2-höz távozott a köztévétől.
Mint korábban írtuk, az MSZP-SZDSZ kabinetek, a férfi köztévés ténykedése, illetve egykori főnöke, Rudi Zoltán karrierje között fontos időbeni átfedések vannak: a Horn-kormány leváltása után a TV2-nél dolgoztak, az újabb balliberális kabinet 2002-es megalakulását követően pedig Rudi szinte azonnal a köztévé főszerkesztője lett, A volt tanárt pedig még azon a nyáron a Hét című, azóta megszűnt közéleti és politikai műsor szerkesztőjeként találjuk. Rudi előbb hírigazgató, majd az MTV elnöke lett, S. pedig egymás után két terület főszerkesztőségét is megkapta, 2006-ban pedig az MSZP–SZDSZ-kormány kultuszminisztere a Magyar Köztársasági Érdemrend lovagkeresztjével tüntette ki.