Az MTV Nonprofit Zrt. és az MTVA vezérigazgatója felkérte dr. Rozgonyi Krisztina médiajogászt a Sipos Pál ügyében indított etikai vizsgálatban való részvételre – közölte a szervezet.
Rozgonyi Krisztina a köztévé híradójának egyébként elmondta, több áldozatnak az évfolyamtársa volt, ezért sokan közel álltak hozzá. „Az események legalábbis egy részének tanúja voltam 25 évvel ezelőtt, és 25 éve nyomaszt, és cipelem mindennek a terhét, és személyesen úgy érzem, hogy tartozom annyival az áldozatoknak h melléjük állok ebben az ügyben” – mondta.
A vizsgálatot irányító testület vezetője Galambos István, az MTVA nemzetközi és társadalmi kapcsolatokért felelős vezérigazgató-helyettese lesz, a munkában pedig dr. Rozgonyi Krisztinán kívül Rákay Philip, az MTV Nonprofit Zrt. vezérigazgató-helyettese, Balázs Bianka, az MTVA gyermek- és ifjúsági műsorokért felelős főszerkesztője, valamint Cseh Dávid, az MTVA Humánerőforrás-gazdálkodási Irodájának helyettes vezetője vesz részt. A közlemény kitér arra, hogy a testület a jövő héten ül össze első alkalommal, munkájának célja pedig a múltfeltárás, és ajánlások megfogalmazása „annak érdekében, hogy hasonló esetek a jövőben ne fordulhassanak elő” – írják.
Az MTVA Kommunikációs Igazgatósága már pénteken jelezte: a közmédia segíteni szeretné Sipos Pál ügyében az igazság megismerését, ezért döntött az MTV Nonprofit Zrt. és az MTVA vezérigazgatója az etikai vizsgálat mellett; a két intézmény vezetője egyetért azzal, hogy a bűnösöket szükséges azonosítani, illetve megnevezni, továbbá ha lehetséges, kezdeményezni kell a megfelelő eljárásokat, az áldozatokat pedig óvni kell.
A pénteki közleményükben tudatták azt is, hogy Sipos Pál a közmédia integrációja előtti MTV alkalmazottja volt, és munkaviszonya még az átszervezés előtt megszűnt. Ellene panasz vagy bejelentés molesztálási ügyben sem az MTV korábbi, sem a közmédia mostani vezetéséhez nem érkezett – írták a diákjai szexuális zaklatásával vádolt egykori magyartanárról, aki a feltáratlanul maradt eset után ifjúsági műsorokat szerkesztett a tévében.
Az MTV Nonprofit Zrt. július 22-én azt közölte: azonnali hatállyal visszahívta Sipos Pált az MTV Örökös Tag Alapítványból.
A botrányt a 444.hu június elejei cikke robbantotta; az „Utána minden állat szomorú” című írásában tárta napvilágra, hogy huszonöt évvel ezelőtt az általuk S. néven említett magyartanár a diákjait molesztálta egy fővárosi gimnáziumban; az Origo hamarosan kiderítette az is, hogy Sipos Pál volt a szóban forgó tanár – erről Rozgonyi Krisztina médiajogász nyilatkozott a portálnak, aki ugyanabba az iskolába járt, ahol a férfi tanított. A feltételezett bűncselekmények egyik helyszíne a Nógrád megyei Bánkon rendezett nyári tábor volt, ahol egyébként a Heti Válasz információi szerint a balliberális elit több prominens tagja is szocializálódott.
Sipos az iskolából való kényszerű távozása után nem sokkal a médiában futott be komoly karriert, és egyes volt munkatársai szerint – ahogy a 444 alapcikke is említi – a férfi fogadkozása ellenére itt sem fejezte be a fiatalabbakhoz való közeledését.
Ugyanakkor, mint korábban megírtuk, nem marad ki a politikai szál sem a történetből: az MSZP–SZDSZ-kabinetek, S. Pál köztévés ténykedése, illetve a férfi egykori főnöke, Rudi Zoltán karrierje között fontos időbeni párhuzamok vannak. A Horn-kormány leváltása után a TV2-nél dolgoztak, az újabb balliberális kabinet 2002-es megalakulását követően pedig Rudi szinte azonnal a köztévé főszerkesztője lett, S. Pált pedig még azon a nyáron az A Hét című, azóta megszűnt közéleti és politikai műsor szerkesztőjeként találjuk. Rudi előbb hírigazgató, majd az MTV elnöke lett, S. Pál pedig egymás után két terület főszerkesztőségét is megkapta, 2006-ban pedig az MSZP–SZDSZ-kormány kultuszminisztere a Magyar Köztársasági Érdemrend lovagkeresztjével tüntette ki.
Ezt a kitüntetést egyébként Sipos Páltól – törvényi hivatkozás hiányában – nem vonhatják vissza; a férfi a Hír TV információi szerint egyébként azóta elhagyta az országot.