A magyar családok újra biztonságban érezhetik magukat

A család a legfontosabb pillére a társadalomnak.

LR
2014. 08. 16. 11:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A kormány által a plébániának adományozott székely kapu felavatásakor a miniszter a családokért tett egyik legfontosabb lépésnek nevezte, hogy „az elmúlt néhány hónapban, a gazdaság élénkülésével párhuzamosan a munkába állók száma meghaladta a négymilliót. Csaknem 200 ezerrel többen dolgoznak ma Magyarországon, mint tavaly ilyenkor” – tette hozzá. Varga Mihály hangsúlyozta, a közmunkaprogrammal a kormány visszaadta a munka becsületét, hiszen generációk nőttek fel úgy, hogy nem látták a családfőt munkába járni.

A család megerősítését szolgáló kormányintézkedések közül a miniszter kiemelte a családi adókedvezményt és az édesanyák részmunkaidős foglalkoztatását segítő adókedvezmény bevezetését. A magyar családok ismét biztonságban érezhetik magukat, hiszen a keresetek emelkedése, a rezsicsökkentés, az alacsony infláció lehetővé teszi, hogy növeljék megtakarításaikat, tervezhetőbbnek érezzék a jövőjüket. A magyar gazdaság növekedése jelenleg a legmagasabb az Európai Unióban – tette hozzá. A kormány a különböző intézkedéseivel csaknem 450 ezer devizahiteles családot „vezetett ki az adósságcsapdából” – hangsúlyozta Varga Mihály.

A rendezvényen Szabó István (Fidesz–KDNP), a Pest Megyei Közgyűlés alelnöke azt mondta: „folyamatosan úton vagyunk, és az út, amelyen járunk, egyre zajosabb. Aki zarándokútra indul, az lelassítja az időt, és kizárja a zajokat.” A székely kaput, amely a csíkszentdomonkosi Kosza Endre fafaragó alkotása, a máriaremetei plébános, Esterházy László áldotta meg és vette át jelképesen Varga Mihály minisztertől.

A székelykapu-avatás az idén hagyományteremtő jelleggel először megrendezett 1Úton zarándoknap nyitó eseménye volt. A nemzetközi zarándoknapon a Mária-út minden szakaszán gyalogolnak, a zarándoklatot a családokért ajánlják fel. A Mária-út Közép-Európán átívelő, a Mária-kegyhelyeket összekötő zarándok- és turistaút-hálózat, amelynek kelet-nyugati fő tengelye az ausztriai Mariazelltől az erdélyi Csíksomlyóig vezet mintegy 1400 kilométeren. A zarándoknapon több mint negyven település felé indulnak zarándoklatok a 10-25 kilométerre lévő környező településekről. A Mária Út Közhasznú Egyesület és a Mária Rádió által szervezett zarándoklaton a résztvevők különböző helyeken, de egy időben, Ausztriában és Magyarországon délben, Erdélyben 13 órakor megállnak és elmondják az Úrangyala imádságot.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.