Gegesy Ferenc is magyarázkodhat

Ferencváros volt SZDSZ-es polgármestere Együtt–PM-esként több nyomozás érintettje lehet.

2014. 08. 08. 5:05
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Több, jelenleg zajló büntetőeljárásban is érintett lehet Gegesy Ferenc, akit a napokban az Együtt–PM „kiváló” IX. kerületi polgármesterjelöltjeként mutatott be Szigetvári Viktor, a balliberális párt ügyvezető társelnöke. A volt SZDSZ-es, majd pártját 2009-ben elhagyó Gegesy 1990 és 2010 között Ferencváros vezetője volt, azonban utolsó ciklusában már botrányok sorozata miatt kellett magyarázkodnia.

A BRFK lapunkat arról tájékoztatta, hogy hűtlen kezelés gyanújával nyomoznak a ferencvárosi Mátyás utca 8. szám alatt 2013 márciusában átadott Budapest Music Centerhez kapcsolódó ingatlanügylet miatt. Információnk szerint gyanúsítottként még nem hallgattak ki senkit, azonban úgy tudjuk, a 2006-os ügyben két személy járt el: Gegesy Ferenc, valamint a kerület akkori jegyzője, Oszvári István. A hatóságok már csaknem négy éve nyomoznak Martos Dániel, a Fidesz korábbi ferencvárosi képviselőjének ismeretlen tettes ellen tett feljelentése alapján. A dokumentumból kiderült: a ma már működő intézménynek eredetileg 2007-re kellett volna elkészülnie egy, a BMC Kft.-vel kötött ingatlancsere alapján. A Mátyás utcai ingatlant a szerződésben nettó 170 millió forintra értékelték, míg a másikat, a Lónyay utca 50. szám alattit ugyanannyira, de bruttóban. A feljelentés szerint utóbbi nettó értékét – képviselő-testületi felhatalmazás nélkül – megemelték több mint 24 millió forinttal. Ezzel az önkormányzatot legalább ekkora kár érhette.

Egyelőre szintén nincs gyanúsítottja a Bolyai János Katonai Műszaki Főiskolai Kar két, sokhektáros Üllői úti ingatlanának hat évvel ezelőtti továbbértékesítése miatt elkülönítetten zajló nyomozásnak. Az eredeti, a Honvédelmi Minisztérium (HM) és a Gegesy vezette ferencvárosi önkormányzat közötti ügylet miatt a Központi Nyomozó Főügyészség már vádat emelt a HM két volt ügyintézője ellen, csaknem egymilliárd forintos kárt okozó hűtlen kezelés miatt.

Az ingatlanokat 2008-ban értékesítették egy befektetőtársaságnak. A vád szerint a honvédelmi tárca 2008. április 23-án versenyeztetés nélkül, csaknem egymilliárdos kárt okozva, a valós ár alatt adta el az értékes ingatlant. A ferencvárosi önkormányzat már másnap egy csereszerződéssel vegyes adásvételi szerződést kötött egy izraeli, holland és amerikai vállalkozói hátterű lakóparképítő társasággal. Az önkormányzat végül több százmilliós haszonnal „kiszállt” a fejlesztésből, de ha az eredeti szerződés semmis, a kár mértéke is ekkora lehet. Az évekkel ezelőtt lebontott épületek helyén lévő ingatlanok azóta is üresen állnak.

A teljes cikket a pénteki Magyar Nemzetben olvashatja.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.