A nyilvánosság kizárásával szentesítette az összbudapesti baloldali önkormányzati választási alkut az MSZP, az Együtt–PM Szövetség és a Gyurcsány-párt. A megállapodás rögzíti a közös főpolgármester-jelölt, Falus Ferenc volt országos tiszti főorvos támogatásának és a kerületi koordinált indulásnak a feltételeit. A három párt felosztotta egymás között a 23 kerületet, hogy valamennyien saját fővárosi listát állíthassanak. 14 kerületben közös polgármesterjelöltet állítanak, a többi kerületben pedig egymással szemben indulnak.
A XI. kerület szocialista polgármesterjelöltjét, Molnár Gyulát a DK támogatja, az Együtt–PM Szövetség nem, de abban megállapodtak, hogy nem indítanak ellene senkit. Az Együtt–PM viszont minden újbudai egyéni választókerületben indít saját jelölteket. A XIII. kerületben nem született megállapodás a helyi MSZP-szervezettel, ott nem jön létre összefogás. Ezért az angyalföldi egyéni kerületekben a DK és az Együtt–PM Szövetség közösen állít egyéni jelölteket az MSZP jelöltjeivel szemben, és az Együtt–PM továbbra is fontolgatja, hogy a kerületben saját jelöltet állítson a szocialista Tóth József ellen.
A Gyurcsány-párt tizenegy fővárosi kerületben indít polgármester-jelöltet, közülük öt jelölt élvezi a baloldali pártok támogatását, hat kerületben az MSZP vagy az Együtt–PM jelöltjével szemben is elindulnak politikusaik. A párt saját politikusaként, de az MSZP-vel és az Együtt–PM-mel közösen jelöli a VII. kerületben Farkas Ferencet, a X. kerületben Élő Norbertet, a XV. kerületben Hajdu Lászlót, a XVII. kerületben Gy. Németh Erzsébetet, a XXI. kerületben pedig Horváth Gyulát. Az ellenzéki párt önállóan indítja el a polgármesteri székért az I. kerületben Kakuk Györgyöt, a VIII. kerületben Simon Györgyöt, a XII. kerületben Kerék-Bárczy Szabolcsot, a XVI. kerületben Sebők Lászlót, a XXII. kerületben Gréczy Zsoltot, a XXIII. kerületben pedig Szekeres Ferencet.
Molnár Csaba, a Demokratikus Koalíció ügyvezető alelnöke szerint a Budapesten létrejött ellenzéki megállapodás alkalmas arra, hogy leváltsa Tarlós István főpolgármestert és a kerületi fideszes polgármestereket. Az MSZP budapesti elnöke azt mondta: a megegyezéshez kemény kompromisszumok kellettek. Kunhalmi Ágnes szerint a baloldali szövetség októberben képes leváltani a Fidesz–KDNP-t a fővárosban. Szigetvári Viktor, az Együtt–PM társelnöke arról is beszélt, hogy Falus Ferencnek, szemben a Fidesszel, van programja, kész a vitára, és a következő hetekben megmutatja: alkalmas arra, hogy olyan fővárost vezessen, ahol több lesz a balközép polgármester.
A közös főpolgármester-jelölt programjáról továbbra sem hangzott el semmi. Falus Ferenc csak megismételte azt, amit már eddig is tudni lehetett: a fővárost akarja „élhetőbbé és szabadabbá” tenni. Aláhúzta azt is, felkészült arra, hogy megbuktassák Tarlós István főpolgármestert. Az egykori tiszti főorvosról, a Bajnai Gordon által szervezett Haza és Haladás Egyesület alapítójáról, a szocialisták nyugdíjastagozatának tiszteletbeli elnökéről már korábban kiderült, hogy még nincs konkrét programja arra az esetre, ha ő lenne Budapest főpolgármestere az őszi önkormányzati választás után. A Népszabadságnak adott interjújában arról beszélt, hogy egyelőre csak javaslatok vannak a tarsolyában, ugyanakkor „ahhoz, hogy az interneten véleményezni lehessen a program legfontosabb elemeit, egy hét, tíz nap is elég”.
A Magyar Nemzet értesülései szerint általános meghatalmazást adott a szaktárca azoknak az ügyvédi irodáknak, amelyek ellátják a magyar állam képviseletét a várhatóan meginduló bankperekben. Úgy tudják, akár 150 jogászra is szükség lehet. Öt ügyvédi iroda szakemberei fejtik ki a bíróságon, miért nem volt tisztességes az egyoldalú kamatemelés a devizaalapú hitelszerződésekben. A bírák készen állnak, hogy fogadják a hitelintézetek kérelmét.
A bankok augusztus 25-ig nyújthatják be a Fővárosi Törvényszékhez azokat a keresetleveleket, amelyekben igazolhatnák: tisztességesen jártak el, amikor egyoldalúan felemelték a kamatot, a díjat vagy a költségeket a korábban megkötött devizaügyekben. A per megindítására július 26-a óta van lehetőség, ám az elmúlt hetekben még egyetlen pénzintézet sem kereste meg a törvényszéket. Beadványaik a következő egy hétben futhatnak be.
A Magyar Nemzet a héten arról is beszámolt, 2010 előtti korrupciós jellegű ügy nyomozását hosszabbította meg nemrég az ügyészség, s még több, évek óta zajló büntetőeljárás elhúzódása várható. Gyanúsítás még egyik esetben sem történt, de az önkormányzati választásra összeállt balliberális pártok jelöltjei közül többen is érintettek lehetnek.
Molnár Gyulát, Újbuda volt szocialista polgármesterét, aki most az MSZP és a DK jelöltjeként indul, két büntetőügyben is megkereshetik a nyomozók. A Kopaszi-gát melletti ingatlan átjátszása miatt indult perben májusban bizonyítottság hiányában felmentett Molnár volt ugyanis a 2010-es választásra csődbe vitt Újbuda Torna Club (ÚTC) elnöke. Ebben az ügyben november 15-én hosszabbították meg a nyomozást.
A balliberálisok ferencvárosi jelöltje, a volt SZDSZ-es polgármester, Gegesy Ferenc is kellemetlen kérdéseket kaphat a hatóságoktól. Ő volt felelős a tavaly átadott Budapest Music Centerhez kapcsolódó ingatlanügyletekért, s az ő idején értékesítettek tovább két, sokhektáros egykori HM-ingatlant, amelyek miatt részben már vádat emeltek, az önkormányzat szerepét pedig elkülönítetten vizsgálják.
A Rác fürdő beruházásához kapcsolódó, a Magyar Fejlesztési Bank által nyújtott állami hitelek ügyében a nyomozók akár megkérdezhetik a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. volt felügyelőbizottsági elnökét a most október 30-ig meghosszabbított eljárásban. Az MSZP-s Somlyódi Csaba most Kőbányán listavezetőként indul, és a gyógyfürdők beléptetési rendszerének beszerzéséről is tudhat, amely ügyben a nyomozást november 9-ig hosszabbították meg.
Első ülését tartotta csütörtökön a közmédia Sipos Pál szexuális visszaélései miatt összehívott etikai bizottsága. Emellett a hatóságok egy másik korábbi közszereplő, Demszky Gábor volt tanácsadójának ügyeit is vizsgálják. Bojár Iván András ellen súlyos testi sértés, kiskorú veszélyeztetése és zaklatás miatt nyomoznak.
A héten tájékoztatást kért a norvég civil pénzek elosztását intéző Ökotárs Alapítványtól Péterfalvi Attila, a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság elnöke. Ennek előzménye, hogy a hatóság korábban vizsgálatot indított az alapítvány adatkezelése miatt, miután az Ökotárs megtagadta közérdekű pályázati adatok kiadását.
Orbán Viktor miniszterelnök szerint a kiemelkedő második negyedéves GDP-adatok végső magyarázata, hogy a magyar emberek akarnak dolgozni. A kormányfő pénteken a Kossuth rádió 180 perc című műsorában kijelentette: a magyar gazdaságpolitikából kirajzolódó modell működőképes és eredményes.
A Magyar Nemzet is beszámolt arról, hogy a Miniszterelnökség utólagos ellenőrzést indított annak tisztázására, hogy átlátható hátterű-e az a ciprusi–seychelle-szigeteki tulajdonú King Kft., mely uniós támogatásból valósított meg beruházást Seszták Miklós fejlesztési miniszter autószalonjában.