A társaság munkaügyi pert indított Sz. György, a MÁVI korábbi értékesítési és üzletfejlesztési igazgatójával szemben, hogy megállapodás semmissége jogcímen fizessen részére mintegy húszmillió forintot és annak kamatait. A MÁV Szolgáltató szerint ugyanis Sz. Györgynek munkaviszonya megszüntetésekor nem járt volna hathavi végkielégítés és hathavi felmondási idő, csupán harmincnapi felmentési/felmondási időre járó munkabér. A társaság továbbá vezető állású munkavállaló által okozott kár jogcímén kérte a bíróságtól, hogy kötelezze Sz. Györgyöt mintegy ötmillió forint és kamatai megfizetésére, mivel a NAV által megállapított adókülönbözet, illetve adóbírság egy részének keletkezésében ő is érintett volt, így a MÁV Szolgáltató álláspontja szerint a részére kárt okozott.
Ismeretes: a BRFK 2012 májusában vádemelési javaslattal zárta le a MÁVI-nál hűtlen kezelés és orgazdaság gyanújával 2009 novemberében indított nyomozást. A cég korábbi tizennégy felső vezetőjét érintő ügyben a gyanú szerint összesen mintegy 73 millió forint vagyoni hátrány érte társaságot. A Fővárosi Főügyészség szerint azonban nem történt bűncselekmény, ám a MÁVI-nál a Legfőbb Ügyészség utasítására másodszor lefolytatott nyomozás is vádemelési javaslattal zárult.
A Fővárosi Főügyészség egyelőre a MÁVI-nál a Gyurcsány-kormány idején történt, összesen 460 millió forintos hűtlen kezelés gyanújával folytatott eljárásban sem döntött a vádemelésről. A három feljelentést, belső ellenőrzési vizsgálatok után, Szarvas Ferenc, a MÁV volt elnök-vezérigazgatója és Kővári Zsolt, a MÁVI későbbi vezérigazgatója tette 2011-ben ismeretlen tettes, illetve tettesek ellen, a nyomozást a BRFK vádemelési javaslattal zárta le.