Hivatalosan ezt a beszélgetést önnel most nem folytathatom le, vegye úgy, hogy mi nem is találkoztunk! – így kezdődött az a párbeszéd, amelyet egy követelésvásárlással foglalkozó cég munkatársával folytattunk a Nádor utcában. A cég székhelyén egy devizakölcsön adósával jelentünk meg, akihez egy hétvégi napon korábban azzal csöngettek be ismeretlenek, hogy segítenek kiszabadítani őt a devizahitel rabságából. A kertjében dolgozgató adós először bizalmatlanul találgatta, vajon honnan tudják a titokzatos ismeretlenek, hogy egyáltalán tartozása van, meg azt, hogy nem tudja fizetni. De a részletek tisztázása érdekében végül elkérte a cég elérhetőségét.
A találkozó időpontját előre egyeztettük, a cég luxusirodájában fogadtak bennünket. Munkatársuk készségesen elmagyarázta, hogy miről van szó. A követelésvásárlással foglalkozó, úgynevezett faktorcég csomagban s jócskán áron alul vásárolja meg a bankoktól azokat az ingatlanokat, amelyek esetében az adósok a törlesztéssel jelentős késedelemben vannak. Nekünk azt ajánlotta, hogy az ingatlanért cserébe megszabadítanak bennünket a tartozástól.
Azt, hogy pontosan mennyivel olcsóbban jut hozzá a cég az ingatlanokhoz, nem tudtuk meg, annyit azonban elárult az ügyintéző, hogy az árfolyamkülönbséget leszámítva vásárolhatják meg az ingatlant. Aztán persze hamar kiderült, hogy még ennél is sokkalta kedvezőbben juthatnak hozzá vagyonokhoz. A fiatalember például megjegyezte, hogy ne lepődjünk meg akkor, ha látunk egy olyan hirdetést, amelyben a tőlünk átvett ingatlant később jóval a piaci ár alatt árulják majd. – Ez a mi dolgunk! – nyomatékosította az ügyintéző.
Azt, hogy ez az ügylet nem feltétlenül törvényes, nem csupán a beszélgetés kiindulópontja alapján lehetett sejteni. Amiatt is, mert a cég munkatársa hozzá nem értésünket látva felbátorodott, és elmondta, hogy a CIB, a Raiffeisen, az AXA Banknál is vannak kapcsolataik, amelyekkel „látványos eredményeket tudtak már eddig is elérni”. Azzal is eldicsekedett, hogy ha egy olyan ingatlant tudunk ajánlani, amely esetében a Raiffeisen a hitelező, akkor két órán belül meg tudják mondani, mekkora hitel terheli az ingatlant, pontosan mennyivel tartoznak, elrendeltek-e rajta végrehajtást, illetve mi a célja a banknak az ingatlannal. – Tehát amikor nekünk képbe kerül egy ingatlan, mi le tudjuk kérni az adatait – állította egyre büszkébben.
A teljes cikket a Magyar Nemzet szerdai számában olvashatják.
Dr. Hegedűs Barbara veszi át a Dömötör Csaba parlamenti mandátumát