Egy új európai uniós fejlesztési ciklust kezdünk, számtalan feladat áll az ország előtt, és ezt csak úgy tudjuk kiteljesíteni és az emberek javára fordítani, ha a helyi önkormányzatok és a kormány egymásba tudnak kapcsolódni, mint a fogaskerekek – hangsúlyozta a miniszter.
Hende Csaba szerint „döcögősebb lesz az együttműködés”, ha olyan erők kerülnek a települések élére, akik az elmúlt években csak azzal foglalkoztak, hogy miként tudnának „botot dugni a bicikli küllői közé”. Szerencséje Kecskemétnek, hogy jobbnál jobb vezetőket ad a sors ennek a 112 ezer lakosú városnak – hangsúlyozta a miniszter, hozzátéve, hogy Zombor Gábor egészségügyért felelős államtitkár, aki csaknem két cikluson keresztül vezette a várost, nagyszerű munkát végzett, ami meglátszik a településen.
Kitért arra, hogy Szemereyné Pataki Klaudia gazdaságért felelős alpolgármesterként szintén „hallatlan nagy érdemeket szerzett a Mercedes–Benz gyárának a letelepítésében”. Hende Csaba véleménye szerint, ha a választók Szemereyné Pataki Klaudiát és a 15 Fidesz–KDNP képviselőjelöltet támogatják, akkor ez nagyon jó lesz Kecskemétnek és nagyon jó lesz az országnak is.
A miniszter emlékeztetett arra, hogy az elmúlt négy évben Kecskemét és a kormány jól együttműködött. Példaként említette, hogy a kormány átvállalta a város adósságát, így nem hiteltörlesztésre és kamatfizetésre kell a gyarapodó adóbevételeket fordítani.
Hende Csaba a kormány teljesítményét értékelve kiemelte, hogy az ország gazdasági helyzete nagyot javult 2010 óta, mert a munkanélküliség 10 százalékról 7,6 százalékra csökkent, a GDP növekedés 3,9 százalék volt a második negyedévben, ami európai első helyet jelent.
Zombor Gábor egészségügyért felelős államtitkár, a Fidesz helyi és választókerületi elnöke szólt arról, hogy a választók újabb kétharmados felhatalmazást adtak a Fidesz–KDNP pártszövetségnek azért, mert – szavai szerint – jónak tartják azt az irányt, ami felé az ország halad.
Szemereyné Pataki Klaudia, aki Zombor Gábor államtitkári kinevezése óta alpolgármesterként vezeti Kecskemétet, kiemelte, hogy a polgármester vezetésével, jó csapatmunkával érték el a sikereket, fejlesztették a várost.
Az elmúlt nyolc évben, a gazdasági válság idején sikerült a várost olyan fejlődési pályára állítani, amelyre nem csak Európában figyeltek fel – fogalmazott. Az alpolgármester a város gazdasági fejlődésének bizonyítékaként a város adóbevételeinek alakulását emelte ki, amelyek 2006-ban 4,6 milliárd forintot tettek ki, mára viszont már meghaladják a 9 milliárd forintot, amelynek döntő hányada a helyi iparűzési adó.
Ha bizalmat kap a kecskemétiektől, akkor a polgármesterséget szolgálatnak tekinti, amelyet a város 112 ezer lakosa érdekében fog végezni – fűzte hozzá.