Körülbelül ötszázan vettek részt a Magyar Bírósági Végrehajtói Kamara tagjai közül azon a háromnapos konferencián, amelyet fényűző körülmények közt tartottak egy ötcsillagos sárvári luxusszállodában. Az október elején megrendezett esemény egyik célja a minden évben megtartott rendes közgyűlés lett volna, ám az – miként a kamarától megtudtuk – „technikai okok” miatt elmaradt.
A meghiúsult esemény mellett a kamara húszéves fennállását is ünnepelte. Információink szerint neves előadók egész sorát hívták meg saját szórakoztatásukra az állami feladatot ellátó végrehajtók, s külön erre az alkalomra készült, saját címkézésű bort szolgáltak fel nekik. A szolgáltatásait borsos áron kínáló luxusszállodában a menü sem volt mindennapi. Egyebek mellett malacsültet, marhabélszínt, valamint zöldséges garnélarákot szolgáltak fel a hatósági személyeknek. A szervezők továbbá arra is költöttek, hogy még a szalvétákon is a kamara jelképe szerepeljen.
Az ügyben megkerestük a végrehajtói kamarát, főként arról érdeklődve, hogy mennyibe került a különleges rendezvény, illetve milyen programok járultak az impozáns összejövetelhez.
A testületnél állítják, a konferencia költségeit nem a szervezet büdzséjéből, hanem a kamarai tagok hozzájárulásából, mintegy 62 millió forintból finanszírozták. Mint írták, bár a költségek elszámolása még folyamatban van, az már jól látható, hogy a végösszeg messze alatta marad az elkülönített keretösszegnek. A szálloda honlapja alapján a legolcsóbb szobával számítva egyébként legkevesebb 30 millió forintba kerülne ennyi vendég elhelyezése. Ez az összeg pedig nem tartalmazza a programokat és egyéb költségeket.
A háromnapos eseményen lemondott a végrehajtói kamara elnöke, akit értékes emlékplakettel búcsúztatott a kamara. De magukkal szemben sem voltak fukarok a végrehajtók, mindegyikük hasonló, ám kisebb emlékplakettet kapott.
Krejniker Miklós lapunknak azzal indokolta, hogy húsz év után távozik a kamara éléről, hogy a továbbiakban „nem kíván a változások útjába állni”. Ugyanakkor úgy tudjuk, az elnök lemondásához köze lehet büntetőügyének is, az Igazságügyi Minisztérium ugyanis nem nézi jó szemmel, hogy Krejniker garázdaság miatt a vádlottak padjára került. Ellene azért indult büntetőeljárás, mert 2012-ben a kamara árverési csarnoka előtt megtámadott egy újságírót, akit sértegetett, majd el akarta venni a kameráját. Az esetről videofelvétel is készült.