Rendes áron kelt el a Dorottya utcai ház

Visszautasította az V. kerületi önkormányzat, hogy áron alul értékesítette volna a Dorottya utca 8. alatti ingatlant.

MNO
2014. 11. 28. 14:59
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Blikk pénteken írt arról, hogy a kerület negyedével olcsóbban adott túl 2010-ben öt ingatlanon, amelyeket offshore cégek szereztek meg. A napilap szerint az önkormányzat az értékesítés előtt „vitte le” az árat, így például a 3200 négyzetméteres hasznos alapterületű Dorottya utcai épülettől 776 millió forint helyett 582 millióért „szabadult meg az önkormányzat”.

Az önkormányzat MTI-hez eljuttatott pénteki közleménye szerint a napilap az ingatlanpiaci válság előtti értéket vetett össze a válság kirobbanása utáni forgalmi értékekkel. Azt írták: 2008 és 2009 fordulóján az árak átlagosan 30-40 százalékkal csökkentek. Az önkormányzat ingatlanok értékesítése előtt mindig aktualizált értékbecslést készít, ez nyilvánvalóan tükrözi az aktuális piaci értékeket – tették hozzá, jelezve: ez történt a Dorottya utca esetében is, ahol az ingatlan nyilvántartási értékét nem az értékesítés előtt, hanem már a válság kirobbanása után lejjebb kellett vinniük.

Tudatták azt is, hogy nem rögtön próbálkoztak az üres ingatlanok értékesítésével, először fejleszteni akartak, emiatt apportálták az ingatlanokat egy ingatlanfejlesztő cégbe. A felújításhoz azonban nem kaptak elegendő hitelt, így befektetők bevonásával próbálkoztak. Kifejtették, hogy a cég felének értékesítésére írtak ki pályázatot, a tulajdon másik felét pedig megtartotta volna az önkormányzat. Miután a pályázat sikertelen volt, az üres ingatlanok pedig további veszteséget termeltek, nemzetközi, nyílt, többfordulós pályázatot írtak ki az ingatlancsomag egészére – közölte a kerület.

Kiemelték: az egymilliárd forint értéket meghaladó pályázat az Európai Unió országaiban bejegyzett cégek számára is nyitott volt, amit Magyarország uniós tagsága miatt jogszabályok tettek kötelezővé. Az önkormányzat tájékoztatása szerint a pályázatra a luxemburgi bejegyzésű Praefinium tette a legjobb ajánlatot. Leszögezték: indokolatlan egy luxemburgi – azaz uniós – bejegyzést offshore-nak minősíteni, mert ennyi erővel egy német vagy osztrák cég is annak számítana, s azokat szintén nem zárhatták volna ki.

Az érintett Dorottya utcai ingatlanról korábban az Index írta azt, hogy az ott tervezett hotel kisebbségi tulajdonosa Giró-Szász András. A kormányzati kommunikációs államtitkár vagyonnyilatkozata szerint megtartotta 20 százalékos részesedését a Safe Port Projekt Kft.-ben, amely társtulajdonos a Dorottya 8 Hotel Kft.-ben – írta a portál, jelezve: a társaság 2016-ra hárommilliárd forintos költséggel alakít ki egy 120 szobás, háromcsillagos hotelt a korábbi bérházból.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.