Az eredetileg tervezettnél egy héttel korábban, vagyis február 4. és 6. között rendezi meg a Fidesz és a KDNP azt az együttes, kihelyezett frakcióülést Mezőkövesden, ahol egyebek mellett az országvédelmi akciótervről is döntenek – tudta meg a Magyar Nemzet. A lap információi szerint az időpont módosítására azért került sor, mert Orbán Viktor pártelnök-miniszterelnök részt vesz az Európai Unió február 12-én kezdődő csúcstalálkozóján, amely egybeesne a frakcióülés elsőként meghirdetett időpontjával. A képviselőket és az érintett kormánytagokat a napokban tájékoztatják a változásról.
Rogán Antal szombaton a Hír TV P8 című műsorában az országvédelmi akcióterv kapcsán felvetette, annak része lehet az is, hogy megismerjük az utcai tüntetések finanszírozási hátterét. – Ki finanszírozza ezeket az egyre drágább demonstrációkat, és milyen érdekből teszi ezt? – tette fel a kérdést a Fidesz frakcióvezetője.
Hozzátette, ha a parlamenti pártoktól elvárható, hogy a saját gazdálkodásukat a nyilvánosság elé tárják, akkor ezektől a politikai érdekcsoportoktól is elvárható lehet. Felidézte, ő maga is szervezett korábban politikai eseményeket, és azok „nem kevés pénzbe kerültek”. Az országvédelmi akciótervvel összefüggésben Rogán megismételte, egy ország számára a legfontosabb a szuverenitásáról gondoskodni, ma ugyanis „olyan időket élünk, amikor a nemzeti szuverenitást és egy ország biztonságát nemegyszer valamilyen formában megkérdőjelezik”.
Emlékeztetett a hazánkba tervezett „fajvédő konferenciára”, amely miatt Magyarországot érhette volna bírálat, de itt említette, hogy a korábbi IMF-hitel miatt a gazdaságpolitikai döntéseinket egyeztetni kellett a valutaalappal.
A Fidesz frakcióvezetője ide sorolta azokat a Magyarországon működő nagy külföldi cégeket, amelyek alapvetően a magyar emberek zsebéből komoly profitra tesznek szert, de azt nem akarják Magyarországon leadózni. Rogán a műsorban egyértelművé tette azt is, hogy az országvédelmi akcióterv nem a szövetségeseinkkel szembeni fellépés, hanem „saját nemzeti érdekeinknek a megvédése”.
A balliberális ellenzék nem firtatná a tüntetések anyagi hátterét. Ugyanakkor Barabás Richárd, a Párbeszéd Magyarországért politikusa, illetve Bősz Anett, a Magyar Liberális Párt ügyvivője elismerte, hogy hozzájárultak korábbi demonstrációk támogatásához. A Gyurcsány-féle Demokratikus Koalíció szerint a „tüntetések zajától reszkető Fidesz frakcióvezetője” úgy beszél az akciótervről, mintha a kormány által sokszorosan átvert és becsapott magyar emberektől kellene megvédeni az országot. Szigetvári Viktor, az Együtt ügyvezető társelnöke eközben arra szólította fel a kormányt és a Fidesz–KDNP vezetőit, hogy azonnal fejezzék be a civilek zaklatását, a demokraták és támogatóik fenyegetését. A Fidesz ugyanakkor arra kíváncsi, Szigetvári és Bajnai Gordon korábban milyen pénzből politizáltak, kaptak-e külföldről pénzeket, és ha igen, azokért kinek és mit ígértek érte cserébe.
Rogán Antal Amerikát nagyon fontos szövetségesünknek nevezte a Hír TV-ben, ám szerinte ki kell állnunk a saját érdekeinkért olyan esetekben, mint például a szabad kereskedelmi megállapodás. Hiszen Európa egyik fontos „éléskamrája mégiscsak Közép-Európa, és nekünk az nem mindegy, hogy agrártekintetben az amerikai áruknak a beáramlása az európai piacra hogyan történik meg”. A Fidesz frakcióvezetője szerint az Egyesült Államok a nyomásgyakorlással a leghatározottabban próbálja érvényesíteni sokszor nagyon szimpla és egyszerű gazdasági érdekeit, persze politikai köntösbe bújtatva.
– Egyszer ezt mondják, egyszer meg mást mondanak – reagált a korrupciós ügyek folyamatos amerikai felvetésére. Ugyanezt a politikai köntösbe bújtatott gazdasági nyomásgyakorlást véli a politikus André Goodfriend ideiglenes budapesti ügyvivő aktivitása mögött is.
Rogán Antal a fideszes politikusok között a nyilvánosság előtt zajló vitákat „családi vitának” nevezte, amelyek éppen emiatt „családon belülre valók”.
A kormánypártoktól az utóbbi időben elpártoló szavazók kapcsán pedig a 2011-es közvélemény-kutatási adatokra hivatkozott; az akkor tapasztaltakhoz képest most az országnak és a Fidesz szavazóbázisának is lényegesen pozitívabb a hangulata. A belvárosi gazdálkodást érintő ellenzéki támadások mögött Rogán szerint az áll, hogy Juhász Péter nem tudja elfogadni a választási vereséget.
Rogán Antal szerint a megyei matricák bevezetésével az autósok csaknem hetven százaléka olcsóbban tudja igénybe venni az autópálya- és a gyorsforgalmi úthálózatot, mint eddig. Orbán Viktor miniszterelnökhöz hasonlóan a Fidesz frakcióvezetője is kiemelte, hogy jelenleg próbaüzem zajlik.