Az operaház előtti pénteki tüntetést a drogügybe keveredett Iwiw-alapító Várady Zsolt szervezte egy három évvel korábbi alkotmányozásellenes demonstrációra emlékezve; külön kérték, hogy politikai pártok ne képviseltessék magukat az eseményen. A Gyurcsány-párt pártzászlókkal, a szocialisták pedig piros sálban akartak részt venni a demonstráción, végül ettől – talán az esemény várható eredményének ismeretében – eltekintettek, csak a szocialisták által 2012-ben létrehozott Közmunkások Szakszervezetének és Che Guevarának a zászlói lobogtak a transzparensek mellett.Várady beszéde után szó esett a homoszexuálisok jogairól (a Soros Alapítvány-féle Eötvös Károly Intézet igazgatója részéről), beszélt az ex-LMP-s Vágó Gábor és a gyurcsányista Kálmán László nyelvész. A tüntetés dulakodással végződött, egy unióellenes zászlót lengető férfinak mentek neki a demonstrálók, miközben azt skandálták: „Nácik, haza!”
Vágó egyébként a színpadon azt mondta, „nem pártot építünk, hanem alternatívát”. A főszervező Várady Zsolt beszédében a közállapotok megváltoztatását követelte, azt viszont tagadta, hogy a civilekkel új pártot szeretne alapítani – ugyanakkor nemrég az Origónak egészen mást nyilatkozott.
Amikor viszont a Valasz.hu próbált utánajárni a kérdésnek, igencsak homályos választ adott: „Meglátjuk, nem tudom. [ ] Ha nem megy, akkor nem megy. Ha nem működik, akkor nem működik. Nem kell minden áron elérni a dolgot” – válaszolta a portálnak. Mint mondta, minden azon múlik, hogy milyen lesz a Most Mi társadalmi támogatottsága. Azt mondja, a Milla szétesett, ők már nem lehetnek a civil ellenzékiség alapja, a Most Mi csoportnak pedig „nagyon erős csapatépítés és nagyon erős vízió kell”.
Ellenzéki politikusok vegyes érzelmekkel nyilatkoztak a pénteki tüntetésről. Az MSZP-s Török Zsolt már az esemény előtt Facebook-oldalán azzal vádolta a szervezőket, hogy „az Orbán-kormány hatalomban tartása” a céljuk, mivel nem engedték felszólalni a veszprémi időközi választáson induló, kis baloldali pártok által támogatott Kész Zoltánt.
A csepeli Együtt elnöke, Szabó Szabolcs Facebook-oldalán értetlenkedését fejezte ki afelett, hogy a „civil” tüntetés „civil” szervezői (róluk bővebben ide kattintva olvashat) miért nem hajlandók szóba állni az egykor szintén civilekből szerveződött Együtt-tel.
Az LMP-s Schiffer András a tüntetésről hazaérve az egészségügy privatizálását követelő szónoklattal kapcsolatban jelezte, soha nem akarna tüntetni ilyen célokért.
Új Péter, a kormánypárti elfogultsággal nem vádolható 444 főszerkesztője cikkben ment neki a szervezőknek – írását egyébként Oszkó Péter volt szocialista pénzügyminiszter saját Facebook-oldalán „Sajnos mélyen egyetértek ” megjegyzéssel osztotta meg. Mint Új Péter írta, az „amatőrnek is nehezen nevezhető, kellemetlen hangú szónokok” kifejezetten untatták a zászlóbontásra és „Orbán, takarodjozásra” áhítozó tömeget – utóbbi szlogen volt amúgy is az utcai megmozdulások „legerősebb mondata” eddig. Ha viszont a harcias AVM álomvilága válna valóra, ő „zokogva menekülne vissza Lázár János szoknyájához” – írta. A tüntetők a tüntetésekkel szemben is elégedetlenek, „az új ellenzék ideje fogytán, az esélyei – az eddig mutatott teljesítmény alapján – minimálisak” – összegezte.
Azért a kormányellenes tüntetőknek az elkövetkezendő hetekben sem kell majd a fotelban rostokolniuk. Hét nap múlva ismertetik például a kormányfő eltávolításának tervét – ígérték a Facebookon az újabb megmozdulás szervezői, a Demokraták a gyülekezés jogának korlátozása ellen elnevezésű csoport.
Mi történt október óta? Tényleg az elfuserált netadó a légy a tejben? Vagy valóban a külpolitikai ármány áldozata a legitim magyar kormányzás? – olvassa el vonatkozó publicisztikánkat.
Ők a gyülekezési törvény esetleges módosítása miatt hívták az embereket január 10-ére a Kossuth térre, bár demonstrációjuk tematikája és a felszólalók személye is egyelőre „szervezés alatt” áll – ők viszont szívesen látják a pártokat is rendezvényükön a Fidesz és a Jobbik kivételével.
Két másik Facebook-csoport pedig február elsejére szervez megmozdulást, mert szerintük Angela Merkel német kancellár február 2-án érkezik Budapestre (erről eddig hivatalos információ se a német, se a magyar kormány oldalán nem található), ezért szerintük ha egy nappal előtte tüntetnek „az európai Magyarországért”, azzal megmutatják, hogy „Magyarország nem kér Orbán maffiaállamából és antidemokratikus kormányzásából”.