Mint rámutattak, a tbiliszi székhelyű szervezet nem kért föl magyarul beszélő szakértőt, ehelyett a Google fordítóprogramjával vette górcső alá a magyar agytrösztöket.
A Transparify harminchét uniós szervezet közül a Political Capitalt találta a legkevésbé átlátható gazdálkodásúnak két egyesült királyságbeli társasággal holtversenyben. Ugyancsak a sereghajtók között végzett az Eötvös Károly Intézet, amely a lehetséges ötből mindössze egy csillagot kapott. Érdekesség, hogy a Transparify saját támogatóját, a Soros György amerikai spekuláns által életre hívott Open Society Foundationst sem kímélte, amelynek nulla csillagot adott.
A Political Capitalnél közölték: cégük csak projekttámogatásokat kap, amelyeket a projektjeikhez tartozó honlapokon, továbbá rendezvényeiken, közleményeikben, tanulmányaikban feltüntetnek – ám ezt a „Transparify módszertana furcsa módon nem vette figyelembe”.
Az Eötvös Károly Intézetnél is jelezték: hat évre visszamenőleg fent vannak a honlapjukon a gazdálkodásukról szóló részletes beszámolók. Mindkét szervezet jelezte a grúzoknak a mulasztást. Hangsúlyozták: mindezek alapján továbbra is hitelesen kérik számon az átláthatóságot a magyar kormányon vagy épp a pártokon.