A vállalkozóval szemben több büntetőügy is folyamatban van. A tegnap tárgyalt perben költségvetési csalás elkövetésével vádolják, továbbá elsőrendű vádlottja a rendőrségi vesztegetési botrány néven ismert eljárásnak. Emellett az ügyészség hivatalos eljárásban történt kényszerítés miatt is nyomozott, mert – a hatóság szerint – a szintén vádlott D. Erikát, élettársának anyját egy számára kedvező tartalmú közjegyzői nyilatkozat megtételére kényszerítette. Vizoviczki egyébként ez utóbbi ügy miatt volt előzetesben.
A vállalkozó védője, Jován László azzal érvelt az előzetes letartóztatás megszüntetése mellett, hogy az ügyben megtörtént az iratismertetés, és annak alapján feltételezhető, hogy az eljárást bűncselekmény hiányában megszüntetik. A vádat képviselő Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) fellebbezést jelentett be a döntéssel szemben, amelyet az ügyész úgy indokolt: a költségvetési csalásban, valamint a Debreceni Törvényszéken tárgyalt vesztegetési ügyben várható büntetés mértéke miatt fennáll a vádlott szökésének, elrejtőzésének veszélye. A vádhatóság ezzel együtt fenntartotta: csak Vizoviczki előzetes letartóztatásával biztosítható, hogy a vádlott nem próbálja befolyásolni az ügy többi terheltjét, valamint a tanúkat.
A költségvetési csalás miatt kezdődött eljárásban a KNYF tavaly augusztusban emelt vádat Vizoviczkivel és egykori üzletvezetőivel, illetőleg a könyveléssel, számlázással és a bevételek ellenőrzésére felhatalmazott bizalmasaival szemben. A vádirat szerint a 34 terhelt, akik közül kilencen alkottak bűnszervezetet, több mint egymilliárd forint forgalmi adót csalt el.
A rendőrség vesztegetési botrány büntetőperét Debrecenben a törvényszék katonai tanácsa zárt ajtók mögött tárgyalja. A vád szerint a Vizoviczki vezette bűnszervezet rendőri vezetőket fizetett le.