A jelenleg őrizetben lévő gyanúsítottak egyike Tarsoly Csaba, a Quaestor-csoport feje.
A főügyészség péntek délelőtti közleménye szerint üzletszerűen elkövetett, különösen nagy kárt okozó csalás és más bűncselekmények megalapozott gyanújával három személyt hallgatott ki, majd vett őrizetbe még csütörtökön. Hogy ki ez a három ember, arról nem tájékoztattak. Közleményükben azt írták: „A vagyoni jellegű kényszerintézkedések az ügyben folyamatban vannak, a vagyonelkobzás alá eső dolgok biztosítása érdekében a nyomozó hatóság – a Buda-Cash-ügyhöz hasonlóan – vagyon-visszaszerzési eljárást indított és ennek keretében ingatlanokat, üzletrészeket és ingóságokat biztosított.”
Tarsoly ügyvédje, Papp Gábor a Magyar Nemzetnek csak annyit mondott: védence panaszt tett a gyanúsítás ellen. Arra a kérdésünkre, hogy gyanúsítotti kihallgatásán Tarsoly Csaba tett-e vallomást, az ügyvéd jelezte: erre nincs felhatalmazása válaszolni.
A Bors szerint semmilyen értékesnek mondható vagyon nem maradt Tarsoly Csaba, felesége és édesapja nevén. Mint a lap írja: Tarsoly Csaba budai, százmilliókat érő villája egy svájci cég tulajdona. Édesapja, Tarsoly Vince XVII. kerületi háza pedig Tarsoly Vincéné nevén van, ám mivel neki nincs üzletrésze a Quaestorban, így elvenni sem lehet tőle.
A miniszterelnök pénteken a Kossuth rádió 180 perc című reggeli műsorában megerősítette, hogy kapott levelet a Quaestortól a brókercég csődje előtt. Ugyanazon a napon fordultak hozzá, amikor az MNB-nél is bejelentették, hogy baj van, és mindkét levél ugyanazt tartalmazta. Ezután Orbán beszélt a gazdasági miniszterrel, hogy lépjen kapcsolatba a brókercéggel. De már korábban megszületett a döntés, hogy a kormány kivonja a közpénzeket a brókercégektől.