Példátlan szigort ígérnek Rogánék

A törvényjavaslat benyújtásával egy időben Tarsoly Csaba, Quaestor-vezér cáfolta az eltűnéséről szóló híreket.

KSZ
2015. 03. 23. 9:12
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Fidesz frakcióvezetője hétfő reggel az M1 hírcsatornán és a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában is beszélt a törvényjavaslatról. Közölte: képviselőtársaival délután nyújtja be az Országgyűlésnek a javaslatot, amely egyebek között rögzíti, hogy nemcsak a csalásban közvetlenül érintett cég, hanem a teljes vállalatcsoport vagyonát zár alá kell venni. Rendelkezik továbbá arról, hogy azoknak a vezetőknek, tulajdonosoknak a vagyonát is zárolni kell, akik a csalások előkészítésében részt vehettek. Ez vonatkozik a céget jegyző vezetőkre, a csalások óta eltelt időszakban meghatározó tulajdonosokra, az igazgatótanács tagjaira, a felügyelőbizottság tagjaira és a könyvvizsgálókra is – ismertette.

Ahogy azt korábban megírtuk, soha nem láttak még annyi pénzt a brókercégek ügyfelei, amennyit be kellene fizetniük, hogy fedezze a veszteségeiket. A korábbi tőkéjük tízszeresét is követelhetik tőlük. Az azonban egyáltalán nem biztos, hogy a botrányban érintett cégek esetében jogos a követelés.

A Fidesz frakcióvezetője kitért arra is, hogy a brókercégeknél csak a bűnvádi eljárás végén lehet vagyoni elzárást elrendelni, ha a bűnösségre vonatkozóan legalább a gyanúsítás megtörtént. Ezért egy olyan passzust is betesznek a javaslatba, amelyet a már folyamatban lévő ügyekre is alkalmazni lehet – mondta Rogán Antal, konkrét példaként említve a Buda-Casht és a Quaestort.

Kifejtette: e passzus értelmében megvizsgálják, hogy az elmúlt hetekben milyen céges-, illetve magánvagyon-átruházás történt, és megnézik, hogy ez valódi gazdasági cselekmény volt-e. Ha kiderül, hogy az átruházás ingyen vagy valamilyen komolytalan összegért történt, akkor a semmisség elve szerint kell eljárni, és az átruházott vagyont is zárolni fogják. „Nem engedjük a felelősöket elmenekülni, sem a vagyont kimenekíteni” – szögezte le Rogán Antal.

A politikus az M1 hírcsatornán azt mondta: a javaslatot hétfő délután fogják benyújtani, a gazdasági bizottság kedd reggel tárgyalja. A csütörtöki házbizottsági ülésen pedig az ellenzék támogatását kérik a házszabálytól eltéréshez, mert – mint kifejtette – akkor lehet hatékonyan eljárni, ha a parlament március 30–31-ei ülésén elfogadják a javaslatot.

Tarsoly Csaba jogi képviselője visszautasította a hétfőn megjelent sajtóhíreket, melyek szerint az elnök-vezérigazgató mindent összepakolt volna, és ismeretlen helyre távozott luxusvillájából. Ahogy arról a Blikk írt: „a becsődölt Quaestor milliárdos tulajdonosát napok óta nem látták budai házánál”. Egy környékbeli szavait idézve hozzátették: „három teherautó állt Tarsolyé k háza előtt, és lázasan pakoltak. Mintha költözködtek volna.”

„Egy árva szó sem igaz” abból, hogy Tarsoly Csaba eltűnt volna, a Quaestor vezetőjét eddig háromszor hallgatta ki a felügyelet, s minden kérdésre igyekszik kimerítő választ adni – közölte Papp Gábor. Kijelentette: Tarsoly minden erejével azon van, hogy az ügyfeleket a lehető legkevesebb kár érje.

Azok a befektetők, akiknek biztosítás alá eső követelésük áll fenn a Buda-Cash Brókerház Zrt.-vel szemben, péntektől egy évig nyújthatják be kártalanítási kérelmüket a Befektető-védelmi Alaphoz (Beva). Az alap a kártalanításra jogosult befektető részére legfeljebb húszezer eurót fizethet kártalanításként.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.