A Quaestor-csoport fő tulajdonosa szerdai, az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta, hogy hibát követett el, amikor a reorganizációs tanácsadó javaslatát elfogadta az átmenetre szóló új tisztségviselő elfogadásakor. „Ezzel azt a hamis látszatot keltve, hogy mentesülni kívánok a felelősség alól” – tette hozzá.
„Mindezek alapján úgy döntöttem, hogy vezető tisztségeimet visszaveszem annak érdekében, hogy ne merülhessen fel a gyanú bármilyen kár okozására” – írta a cégvezető, aki ennek érdekében intézkedett a szükséges közgyűlések és taggyűlések összehívásáról szerdára, a változást a Cégbíróságra csütörtökön lehet benyújtani – jegyezte meg
„Mind személyesen én, mind a cégcsoport vállalatai maximálisan együttműködnek minden érintett hatósággal. Ezzel párhuzamosan mindent megteszek olyan befektetők bevonására, akik segítséget jelenthetnek a cégcsoport értékeinek ügyfelek számára történő megóvásában” – közölte Tarsoly Csaba.
Tarsoly Csaba később nyilatkozott az MTI-nek, mint mondta, nem volt tisztában az új vezérigazgató személyével. Kifejtette, hogy az új vezérigazgatót a csődeljárással és a reorganizációval kapcsolatban megbízott tanácsadó ajánlotta, akit azonban – felhatalmazás hiányában – nem nevezett meg.
Tarsoly Csaba megerősítette, szerdán valamennyi közgyűlést és taggyűlést megtartanak, amelyek ahhoz szükségesek, hogy visszavegye vezetői tisztségeit. A Cégbíróságra csütörtökön lehet a változtatást benyújtani – jegyezte meg.
A Hvg.hu derítette ki, hogy Tarsoly Csaba, felesége és apja eltűnt a Quaestor-birodalom legnagyobb, központi cége, a Quaestor Pénzügyi Tanácsadó Zrt. éléről a legújabb cégbírósági adatok szerint. Egy jogász véleménye szerint ez alkalmas lehet a vezetői felelősség alóli kibújásra. A Magyar Nemzet úgy tudja, Tarsoly Csabával szemben egyelőre nem intézkedtek a rendőrök, azonban napokon belül kihallgathatják.
Ismert, a több száz milliárdos hiány miatt öncsődöt jelentett Quaestor-csoportnál Orgován Béla március 16-án érdekes körülmények között lett Tarsoly Csaba után a cégcsoport központi cégének vezérigazgatója. A Hvg.hu információi szerint egy pécsi ügyvédnő segített a többek szerint középfokú végzettséggel sem rendelkező tápiósági férfinak – aki élete nagy részében munkanélküli volt – két céget alapítani január 27-én, 3-3 millió forintos jegyzett tőkével. A cégeket idén februárban jegyezte be a cégbíróság Tápióságra, Orgován lakcímére. Mindkét vállalkozásnak ugyanazon a napon, február 24-én nyitottak számlát a Nagykáta és Vidéke Takarékszövetkezetben. Az egyik vállalkozás neve szerint építőipari társaság, az ONSZID-MA Kft., főtevékenysége saját tulajdonú ingatlan adásvétele. A másik a KONIMONIKA Irányítástechnika Kft., főtevékenysége ipari gép, berendezés üzembe helyezése – írja a Hvg.hu.
A Fidesz hétfőn nyújtotta be a parlamentnek azt a törvénymódosító javaslatát, amelynek célja, hogy a brókerbotrányban érintett vállalatok cégcsoportjai, valamint mások mellett a vállalatok vezetői, felügyelőbizottsági tagjai és egyes könyvvizsgálói vagyonukkal is felelősséget vállaljanak az okozott károkért.