Sümegre kerül Szent István ereklyéje

A csontereklyét az augusztus 20-i körmeneten mutatják be.

MTI
2015. 08. 18. 13:22
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Azt írták, a felbecsülhetetlen értékű csontereklyét a John Henry Newman oktatási központ és a sümegi önkormányzat együttműködésében létrejövő közösségi főiskola kápolnájában helyezik majd el.

A tájékoztatás szerint a színarany ereklyetartót – melyben Szent István jobbjának kis csontdarabkája van – 2009-ben adományozta Bábel Balázs kalocsa-kecskeméti érsek Robert Bezák nagyszombati érseknek. Az ereklyét a dunaszerdahelyi Szent György-templomban helyeztek el külön oltáron, végleges elhelyezéséről azonban a közelmúltban született döntés: a működését hamarosan megkezdő, a hittudós Jonh Henry Newman nevét viselő felsőoktatási központ sümegi kampuszán levő kápolnában állítják ki, ahol az érdeklődők szabadon látogathatják a relikviát – írta Kertész-Bakos Ferenc, a közösségi főiskola szakmai vezetője.

A közleményben Végh László, Sümeg fideszes polgármestere úgy fogalmazott: Sümeg a török hódoltság korában a veszprémi püspökség székhelye volt, a zalai és veszprémi katolikusoknak pedig mindmáig nagy találkozója a sümegi búcsú, emellett nagy múltra tekint vissza a Mária-kultusz is. Hozzátette: „mostantól a katolikus hívők a szent király felbecsülhetetlen eszmei értékű ereklyéjét is Sümeghez köthetik”.

A szent király ereklyéjét az augusztus 20-án 18 órakor kezdődő, Sümeg belvárosában rendezett körmeneten mutatják be.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.