Brüsszelt támadták a Fidesz-kongresszuson

Maradt a párt elnöke Orbán Viktor, a négy alelnök Pelczné Gáll Ildikó, Gulyás Gergely, Kubatov Gábor és Németh Szilárd.

MTI
2015. 12. 13. 9:57
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

– Nagy Gábor Tamás, a Fidesz mandátumvizsgáló bizottságának elnöke közölte, a kongresszusra 1590 küldött szerzett mandátumot, 1495-en választáson, 85-en a partnerszervezetek révén, tízen pedig a párt alapítóiként.

Tarlós István szerint a kontinens kormányai egyre inkább szembekerülnek országaik társadalmaival, ugyanis hátat fordítottak az európai kultúra és civilizáció erős felépítményét tartó kereszténységnek.

Semjén Zsolt nemzetpolitikáért felelős miniszterelnök-helyettes szerint a pártszövetség nagy dolgokat tett, és ezért nagy erők mozdulnak meg ellenük.

– A szervezetépítést, a 2018-as választásra felkészülést nevezte az új Fidesz-elnökség egyik legfontosabb feladatának Kövér László házelnök.

– A Fidesznek nincs kormányzóképes alternatívája, ugyanakkor ennek ellenére sem dőlhet hátra – jelentette ki Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter.

Megválasztották a Fidesz négy alelnökét: a küldöttek újra bizalmat szavaztak Pelczné Gáll Ildikónak, a leköszönő alelnökök helyére pedig Gulyás Gergelyt, Kubatov Gábort és Németh Szilárdot választották meg.

Újraválasztották a Fidesz elnökének Orbán Viktort, a miniszterelnök az 1177 érvényes szavazatból 1174-et kapott.

Közép-Európa legrégebbi, legnagyobb és legsikeresebb pártjának nevezte a Fideszt Orbán Viktor miniszterelnök, aki újra ringbe száll a következő választáson a miniszterelnökségért.

A vásárközpont G pavilonjában rendezett egész napos tanácskozásra – amelyen mintegy húsz kormánypárti politikus szólalt fel, köztük délután Orbán Viktor pártelnök-miniszterelnök – az ország minden részéből érkeztek küldöttek.

Tarlós István főpolgármester köszöntőjében elsősorban az illegális bevándorlásról beszélt, amellyel kapcsolatban azt mondta, a polgári politikai közösség és a kormány a hagyományos magyar és európai értékek érvényesüléséért dolgozik.

Kiemelte, az Európai Unió vezető politikusainak meghatározó része az önvédelmi reflexek figyelmen kívül hagyásával reagált az eseményekre, a magyarokat pedig az ördög ruhájával próbálták felöltöztetni, holott Magyarország kormánya volt az első, amelyik életszerűen, a realitásoknak megfelelő intézkedésekkel sarkallt a probléma újragondolására.

„Ébredezik a nyugat-európai népek óvatossága” – fogalmazott Tarlós István, aki szerint a kontinens kormányai egyre inkább szembekerülnek országaik társadalmaival, ugyanis hátat fordítottak az európai kultúra és civilizáció erős felépítményét tartó kereszténységnek. A főpolgármester azonban azt is hangsúlyozta, nemcsak a vallásról van szó, hanem arról is, hogy az ideológiáját vesztett közösségek jövője kérdésessé válhat. A Fidesz pedig éppen ez, vagyis a nemzetállamiság elsorvadása ellen, a kereszténység és a biztonság védelme érdekében fejt ki a jövő nemzedékeit is szolgáló tevékenységet – fejtette ki.

Tarlós István szólt emellett a kormány és a budapesti városvezetés együttműködéséről, amelyet alapvetően és meghatározóan jónak nevezett, a fontos politikai, ideológiai és stratégiai kérdésekben – mondta – egyetértés van. Jelezte ugyanakkor, hogy vannak „belső csetepaték”, ám csak „praktikus kérdésekben”. Tarlós István szerint ugyanakkor ez nem baj, hanem a mai világban természetes, ráadásul mivel nem elvi kérdésekben feszülnek egymásnak a felek, ezért mindig találnak megoldást. Ezt mutatja szerinte az is, hogy Budapest az utóbbi években – hosszú pangást követően – egyre előrébb lép a nemzetközi protokoll-listákon. A főpolgármester szerint a város éppen ezért is érdekelt a Fidesz további sikerében.

Nagy Gábor Tamás, a Fidesz mandátumvizsgáló bizottságának elnöke közölte, a kongresszusra 1590 küldött szerzett mandátumot, 1495-en választáson, 85-en a partnerszervezetek révén, tízen pedig a párt alapítóiként.

Tájékoztatása alapján a megnyitóra 1185 küldött érkezett meg, így a kongresszus határozatképes.

A küldöttek a mandátumigazolást követően döntöttek arról is, hogy az esemény levezető elnökei Selmeczi Gabriella országgyűlési képviselő és Kocsis Máté budapesti elnök legyenek. A Fidesz kongresszusa eredetileg november 15-én lett volna, de elhalasztották, mert a november 13-i párizsi merényletek miatt a kormány nemzeti gyásznapot rendelt el aznapra.

Semjén Zsolt nemzetpolitikáért felelős miniszterelnök-helyettes a Fidesz XXVI. kongresszusán vasárnap a fővárosban kiemelte: ez a bajtársi szövetség nemcsak érdek-, hanem értékközösség is, amelynek filozófiai alapja egy keresztény világnézeti párt és egy néppárti gyűjtőpárt szövetsége.

Semjén Zsolt úgy fogalmazott: nagy dolgokat tettek, és ezért nagy erők mozdulnak meg ellenük. Hozzátette: itthoni ellenfeleiknek frusztráltságukban csak a gyűlölködés maradt, de nem lebecsülendő internacionalista segítségnyújtásra számíthatnak a brüsszeli bürokratáktól, akik számára elviselhetetlen, hogy a kis Magyarország meg tudja védeni határait, a nemzetállam életképes és természetes.

Brenzovics László, a Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség elnöke a külhoni magyarság nevében háláját fejezte ki a kormánynak azért, amit tettek és tesznek a kárpátaljai  magyarságért és a magyar nemzetért. Olyan intézkedéseket hoztak, amelyek nagymértékben hozzájárultak ahhoz, hogy a Kárpát-medencei magyarság fennmaradjon, újrateremtették a nemzeti gondolatot – mondta.

A szervezetépítést, a 2018-as választásra felkészülést nevezte az új Fidesz-elnökség egyik legfontosabb feladatának Kövér László házelnök, a Fidesz választmányi elnöke. A politikus szerint a Fidesznek szembe kell néznie azzal, ha nem akar az MSZP sorsára jutni, vagyis ha nem akarja nyugdíjasklubok hálózatává „aszalni” a szövetséget, akkor be kell vonnia a fiatalokat.

Azt is mondta, „nagy párt vagyunk, sokféle ember, sokféle érdek”. „Próbáljunk meg ezekkel együtt élni úgy, hogy a közjó szolgálata tekintetében semmilyen felróható hibát ne kövessünk el a közvélemény szemében”.

„Tudjuk, mit akarunk és mit nem” – mondta, és hozzátette, „nem akarjuk a Soros-félék nyitott társadalmát”, „nem akarjuk a genderőrületet”, és azt sem, hogy Magyarország olyan jövőtlen társadalommá váljon, ahol „férfigyűlölő nők” és „feminin férfiak” a gyermekekben, családokban csak az önmegvalósítás akadályát látják.

Erkölcstelen az európai politikai vezetés álláspontja a modern kori népvándorlás kezelésében – jelentette ki Kósa Lajos, a Fidesz ügyvezető alelnöke.

Kósa Lajos hangsúlyozta, Európa vezető hatalmai azért nem oldják meg a migráció problémáját, mert nem is akarják, ezt mutatja szerinte az is, hogy a náluk kisebb Magyarország képes volt a saját feladatát elvégezni: megvédte az országot és Európát. A Fidesz alelnöke beszédében dermesztőnek nevezte, hogy az európai vezetők egyik legfontosabb tagja személyes kiállásával sem mutat példát.

„Utoljára ilyen világpolitikai szempontból vezető hatalmat Jelcin idején vezettek ezzel a karakterrel. Akkor is mekkora baj lett” – fogalmazott Kósa Lajos, majd hozzátette, ilyen fáradt, szomorú és érzelmes mentalitással Szamosangyaloson három óráig sem tudna polgármester lenni valaki.

A politikai nyilatkozat elfogadása előtt Rogán Antal Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter azt mondta, azért van szükség a nyilatkozatra, mert erős Európát akarnak és benne erős Magyarországot, olyan Európát, ahol a bevándorlók helyett munkát adnak a munkanélküli európai fiataloknak, olyat, ahol erősítik a családokat, a felelős gyermekvállalást, olyat, ahol nem mecseteket építenek, hanem templomokat.

Pelczné Gáll Ildikó, a Fidesz alelnöke, európai parlamenti képviselő azt mondta: ma már egyre többen látják, hogy a brüsszeli kötelező betelepítési kvótás „álmegoldásból” sosem lesz igazi megoldás. Szavai szerint az a feladat, hogy „idegenek helyett elsősorban a magyar családoknak adjunk lehetőséget”.

Orbán Viktor kormányfő, a Fidesz jelenlegi vezetője az egyetlen pártelnökjelölt a kongresszuson. A Hungexpón tartott vasárnapi tisztújító tanácskozáson Kontrát Károly, a számvizsgáló bizottság tagja bejelentette azt is: alelnöknek Gulyás Gergelyt, Kubatov Gábort, Németh Szilárdot és Pelczné Gáll Ildikót jelölték.

Közülük Pelczné Gáll Ildikó eddig is betöltötte ezt a tisztséget, másik három jelenlegi alelnöktársa, Kósa Lajos, Lázár János és Pokorni Zoltán leköszön a posztról. Kósa Lajos azonban a Fidesz parlamenti frakcióvezetőjeként tagja marad az elnökségnek. A mandátumvizsgáló, ügyrendi és összeférhetetlenségi bizottság tagjának jelölték Bohács Zsoltot, Bóka Istvánt, Erdős Norbertet, Nagy Gábor Tamást és Répássy Róbertet. A voksolás egy órán át tart.

A Fidesznek nincs kormányzóképes alternatívája, ugyanakkor ennek ellenére sem dőlhet hátra – jelentette ki Lázár János  Miniszterelnökséget vezető miniszter a kormánypárt XXVI., tisztújító kongresszusán vasárnap, a budapesti Hungexpón.

A tárcavezető a küldöttek előtt felszólalva úgy fogalmazott, ne higgye senki, hogy lottóötös lenne az ellenzék hiánya, hiszen az sokkal inkább kockázat, mivel tompítja a reflexeket, homályosítja az éleslátást és „nincs jó hatással a polgári erkölcsökre sem”.

Lázár János a korábbi kishitű, szervilizmusra építő hozzáállás megszüntetését, valamint az ország függetlenségének és szabadságának megvédését nevezte a legnagyobb kormányzati sikereknek, megjegyezte azonban, hogy a hatalommal járó káros mellékhatásoktól nem tudták mindig teljesen függetleníteni magukat. Példaként említette, hogy a világukban sem mindig az érdemek szerint történt az előrelépés, a miniszter úgy fogalmazott, „nem elég, ha fideszes vagy, jónak is kell lenned!”.

Megválasztották a Fidesz négy alelnökét: a küldöttek a Hungexpón újra bizalmat szavaztak Pelczné Gáll Ildikónak (1146 szavazat), a leköszönő alelnökök – Kósa Lajos, Lázár János és Pokorni Zoltán – helyére pedig Gulyás Gergelyt, az Országgyűlés törvényalkotásért felelős alelnökét (1162 szavazat), Kubatov Gábor pártigazgatót (1139 szavazat) és Németh Szilárd parlamenti frakcióvezető-helyettest (1136 szavazat) választották meg.

A budapesti Hungexpón tartott tanácskozáson a miniszterelnök az 1177 érvényes szavazatból 1174-et kapott.

Orbán Viktor 2003 óta a Fidesz elnöke, korábban pedig 1993 és 2000 között is ő állt a párt élén.

Közép-Európa legrégebbi, legnagyobb és legsikeresebb pártjának nevezte a Fideszt Orbán Viktor miniszterelnök.

„30 éve itt vagyunk (...), és a következő 30 évben is itt leszünk” – jelentette ki. Hiszünk Magyarországban és a magyarokban, hiszünk abban, hogy a magyarok bármilyen rossz helyzetből fel tudják emelni az országot – fogalmazott.

Mint mondta, a magyar nemzet se eltartója, se eltartottja nem akar lenni más népeknek. Csak erre lehetett építeni 2010-ben is, amikor egy csőd szélén álló országot bíztak a Fideszre a választók – hangsúlyozta Orbán Viktor, hozzátéve: azóta öt év telt, és ma Európa legbiztosabb pontja Magyarország.

Hétfőn a parlament elé kerül az a törvényjavaslat, amely alapján a következő négy évben a lakásépítés áfája 27-ről 5 százalékra csökken - jelentette be Orbán Viktor. Az újraválasztott pártelnök beszédében elmondta, a következő években a polgári berendezkedésért fognak dolgozni. Ennek fontos része a magyar családok támogatása, mert nélkülük nincs erős és sikeres ország. A cél, hogy minden család feje felett legyen saját fedél, ezért javasolják a lakásépítési áfa csökkentését is - közölte. Orbán Viktor a célok között említette a teljes foglalkoztatottságot, valamint a nemzeti ipar fejlesztését, a magyar gazdák földhöz juttatását és a bürokrácia visszanyesését. Ezekből születik meg a következő néhány százezer munkahely - jelezte.

Európa megújításért kiált, le kell zárni a liberális politika korszakát, és vissza kell térni a demokratikus Európához - mondta Orbán. A kormányfő úgy fogalmazott: az elmúlt 25 év egy nagy liberális korszak volt Európában, voltak nagy pillanatai, mára azonban a liberális politika elvesztette vonzerejét, \"kifulladt, lemerült\", szembefordult a szabadsággal, ezért szembekerült az emberekkel, a demokráciával. Az Európai Uniónak új szabályokra van szüksége, és a következő európai korszak vagy demokratikus lesz, vagy nem lesz - mondta Orbán Viktor.

A következő két év legfontosabb feladata az elnök számára, hogy felkészítse a Fideszt és szövetségeseit a választásra - rögzítette a miniszterelnök. \"Jó alelnököket kaptam ehhez a munkához, olyanokat, akiket kemény fából faragtak és tudják mi a rend\" - mutatott rá Orbán Viktor. A miniszterelnök azt mondta: ezt a két évet nem levezetésnek szánja, hanem felkészülésnek. \"Két év múlva, ha meglesz a bizalom, készen állok arra, hogy vezesselek bennetek a választási kampányban és arra is készen állok, ha győzünk, folytassam a munkát a kormány élén\" - jelentette ki a miniszterelnök, akinek szavait élénk taps fogadta a küldöttek részéről.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.