Akut aneszteziológushiány lépett fel a Szent Imre Egyetemi Oktatókórházban: Fejér Csaba osztályvezető távozása után nyolc aneszteziológus szakorvosból hatan felmondtak – értesült a portál több forrásból. Aneszteziológusok nélkül szinte megbénul a kórház, mivel ők végzik a műtéteknél az altatást, a fájdalomcsillapítást és az érzéstelenítést, valamint a sürgősségi ellátásban is fontos szerepük van.
Úgy tudják, beláthatatlanul csúsznak az előre betervezett műtétek, duzzadnak a várólisták, hiszen a szakemberek hiányát nem tudják egyik pillanatról a másikra pótolni. Ráadásul az egyik forrásuk szerint az intézmény több osztályán is megfigyelhető, hogy kevesebb dolgozó jut egy betegre, mint korábban.
A kórház szinte minden, szakvizsgával rendelkező orvost próbál összeszedni. Egy másik budapesti kórházban dolgozó szakorvos, akit hívtak ügyelni a Szent Imrébe, de nem ment, az Index kérdésére elmondta: az, hogy felállt az osztály háromnegyede, azt az érzést kelti, hogy semmiképpen se menjenek oda dolgozni.
Úgy tudják, a nyolcból hat orvos felmondása összefüggésben van azzal, hogy néhány hete távozott az osztály éléről Fejér Csaba, aki a kórház honlapján még mindig osztályvezetőként szerepel. Állítólag Fejér a kórház vezetésének nyomására távozott. Az utána felálló dolgozók pedig úgy érezték, hogy nincsenek megfelelő anyagi és eszközfeltételek a biztonságos munkavégzéshez – teszik hozzá.
Budapesti aneszteziológusok között az a pletyka is terjed, hogy a megmaradt két emberrel nem bírják az ügyeleteket, ezért előfordult, hogy olyan ember végzett műtéti altatást, akinek még nincs meg az altatóorvosi szakvizsgája. Az egyik forrásuk azonban úgy véli, a kórház vezetése nem meri kockáztatni, hogy aneszteziológus-szakasszisztens vagy szakvizsgával nem rendelkező ember altasson, mert ez bűncselekmény, amiért börtönbüntetés járhat – olvasható a cikkben.