Mint ismert, Ákos tavaly év végén az Echo TV-ben beszélt a nők szerepéről, és mondandója egyes körökben botrányt kavart, a Telekom pedig felbontotta a támogatói szerződést a művésszel. A kormány erre reagálva arra utasította a minisztériumokat – legalábbis a szóvivő elmondása szerint –, hogy bontsák fel mobilnetszerződéseiket a Telekommal, ugyanakkor nem sokkal később kiderült, hogy a szerződések amúgy is lejártak volna.
A szélessávú hálózat egymilliárd eurós közös fejlesztésének leállítását már nem vállalták be Ákosért, csak a távközlési szerződések felmondására szűkítették rövid időn belül az első kormányzati nyilatkozatokat.
Mint az Átlátszó írja, ez nagy valószínűséggel a Közbeszerzési és Ellátási Főigazgatóság (KEF) által a három mobilszolgáltatóval (Vodafone, T-Mobile, Telenor) kötött 4,5 milliárd forint értékű keretszerződést, illetve az annak alapján kötött flottaszerződéseket és egyedi előfizetési szerződéseket jelentheti, amelyből az első kettő járt volna le 2015. december 31-én.
Azonban úgy tűnik, nem ez volt az egyetlen „meglepetés”, mely utólag kiderülhetett. Az oldal csütörtökön írta meg, hogy a Közbeszerzési Értesítőben január 20-án megjelent egy hirdetmény, miszerint a KEF december 17-én – épp akkor, amikor Kovács Zoltán bejelentette, hogy a kormány szerződést bont a Telekommal – módosította ezt a keretszerződést: meghosszabbították a 4,5 milliárd forintos keretösszeg kimerüléséig, de legfeljebb 2016. december 31-ig. Ez azt jelenti, hogy így a megkötött flottaszerződések sem futottak ki az év végével.
Az egyéniekre ez nem vonatkozik, így lehet, hogy a Rogán Antal vezette Miniszterelnöki Kabinetiroda havi szinten nagyjából ötvenezer forint értékű mobilnet-előfizetést mondott fel, ahogy azt a HVG kiderítette. A határozatlan időre szóló előfizetést a kabinetiroda elődje, a Miniszterelnökség köthette 2013 augusztusában, nettó értéke pedig 50 720 forint volt havonta. Ez volt a tárca legnagyobb mobilnetszerződése.