A kormány jóval nagyobb leépítést tervez, mint amiről korábban cikkezett lapunk. A Magyar Nemzet tízezer közfoglalkoztatott elbocsátásáról írt, amibe beletartoznak a minisztériumoktól és háttérintézményeitől február környékén távozók és az a 3400 fő is, akiknek a járási és a megyei kormányhivatalok átalakítása miatt szűnik meg a munkája.
Csepreghy Nándor az ATV Egyenes beszéd című műsorában kérdésre elmondta: a százezres nagyságrendű leépítés akkor valósul meg, ha megfelelően alakul a gazdasági növekedés. Mint a miniszterhelyettes elmondta, egyelőre nincs végleges döntés, hogy 73 intézmény közül melyik szűnik meg véglegesen vagy olvad be máshova.
Az Olaf-vizsgálattal kapcsolatban arról beszélt, fennáll annak a gyanúja, hogy a magyar ellenőrök elcsalták a korrupció elleni harcra adott uniós pénzeket. Az unió jelenleg több körben vizsgálja a támogatások sorsát, ám egyelőre nincs konkrétum az ügyben.
A skandináv modellt követve előbb 100-150 ezer embert, majd 10-15 éves távlatban további, akár félmilliós tömeget is „átterelne” a kormány az államiból a versenyszférába. Egyelőre azonban kérdés, hol lehetne nélkülözni ennyi embert, hisz nemcsak a hivatásos állomány vagy a közalkalmazottak körében, de sok állami cégnél is inkább munkaerőhiány van, mint felesleg.
A Szakszervezetek Együttműködési Fóruma (SZEF) teljes mértékben elutasítja a felvázolt átalakítást. Egyrészről nem tartják értelmezhetőnek az átirányítás fogalmát, ugyanis nem tudni, ki és hová vezényelné át az érintetteket, milyen piaci körben találna és biztosítana számukra állást.