Bankkártyát adnak az igazgatóknak Balog Zoltánék

A miniszter jelezte: változtatnak a Klik közbeszerzési gyakorlatán.

MNO
2016. 02. 09. 11:50
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A megbeszélés utáni sajtótájékoztatón Balog Zoltán miniszter jelezte, hogy azonnali intézkedésként változtatnak a Klik közbeszerzési gyakorlatán. Az intézményvezetők, az iskolaigazgatók egy bankkártyát kapnak, amelynek segítségével intézhetik a szükséges eszközbeszerzéseket. Változik a tanfelügyeleti rendszer is: a tanárok önértékelését ötévente kell leadni.

Mint azt korábban a Pedagógusok Szakszervezete jelezte, bojkottálják a megbeszélést, Galló Istvánné pénteken egy 25 pontos követeléscsomagról egyeztet majd az Emmivel.

A Független Diákparlament szóvivője, Kálovics Enikő a Klubrádiónak elmondta, „kérdéses a tárgyalás legitimitása és igazságossága, mivel a tanulókat nem hívták meg az ülésre”.

A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének elnöke, Mendrey László arról beszélt, hogy bár a közoktatás vészhelyzetben van, semmire nem mondtak nemet a kormány képviselői. Fontos pontként emelte ki az intézményi autonómia visszaállítását.

A Herman Ottó Gimnázium igazgatója, Madarász Péter szerint is elérte célját a köznevelési kerekasztal. Minden fájó pontot meg tudtak beszélni a felek, és úgy néz ki, sikerül megoldani a problémákat.

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke, Parragh László hangsúlyozta, hogy a diákok alapképességei hiányoznak, ennek kiküszöbölése fontos lenne a magyar gazdaság számára. Mint mondta, nem elég a rengeteg befektetett pénz, a rendszer átalakítására van szükség.

Az egyeztetésen jelen volt Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere, a miskolci Herman Ottó Gimnázium igazgatója, a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ és a Katolikus Pedagógiai Szervezési és Továbbképzési Intézet képviselője. A tudományos és pedagógusképző oldalt az MTA közoktatási elnöki bizottsága és a Magyar Művészeti Akadémia, valamint az Eszterházy Károly Főiskola képviselte. A munkavállalói érdek-képviseleti oldalról pedig a Magyar Zeneművészek és Táncművészek Szakszervezete és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete vesz részt az egyeztetésen.

Túlságosan szűknek ítéli az LMP a köznevelési kerekasztal-tárgyalásokba bevontak körét. Országgyűlési képviselőjük a kulturális bizottság keddi ülését követően arra szólította fel a kabinetet: ne csak a „barátaival" tárgyaljon és pótolja a közoktatásból kifont forrásokat. Mint mondta olyan tárgyalási fórumra van szükség, amely a 2011-ben megszüntetett Közoktatás-politikai Tanács működéséhez hasonlóan törvényben garantálja valamennyi szakmai szervezet jelenlétét.

A Demokratikus Koalíció szerint a köznevelési kerekasztal során a kormány többségében hozzá köthető vagy általa gründolt szervezetekkel folytatott látszategyeztetést. A párt ügyvezető alelnöke keddi, budapesti sajtótájékoztatóján arra szólította fel a kabinetet, hogy ne „magával tárgyalgasson", hanem a tanárok sztrájkbizottságával. Molnár Csaba a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ megszüntetését követelte és úgy értékelt: a kormány csak azt bizonyította be, hogy nem akar tárgyalni a tanárokkal és nem akar érdemben tenni az oktatásért.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.