Bankkártyát adnak az igazgatóknak Balog Zoltánék

A miniszter jelezte: változtatnak a Klik közbeszerzési gyakorlatán.

MNO
2016. 02. 09. 11:50
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A megbeszélés utáni sajtótájékoztatón Balog Zoltán miniszter jelezte, hogy azonnali intézkedésként változtatnak a Klik közbeszerzési gyakorlatán. Az intézményvezetők, az iskolaigazgatók egy bankkártyát kapnak, amelynek segítségével intézhetik a szükséges eszközbeszerzéseket. Változik a tanfelügyeleti rendszer is: a tanárok önértékelését ötévente kell leadni.

Mint azt korábban a Pedagógusok Szakszervezete jelezte, bojkottálják a megbeszélést, Galló Istvánné pénteken egy 25 pontos követeléscsomagról egyeztet majd az Emmivel.

A Független Diákparlament szóvivője, Kálovics Enikő a Klubrádiónak elmondta, „kérdéses a tárgyalás legitimitása és igazságossága, mivel a tanulókat nem hívták meg az ülésre”.

A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének elnöke, Mendrey László arról beszélt, hogy bár a közoktatás vészhelyzetben van, semmire nem mondtak nemet a kormány képviselői. Fontos pontként emelte ki az intézményi autonómia visszaállítását.

A Herman Ottó Gimnázium igazgatója, Madarász Péter szerint is elérte célját a köznevelési kerekasztal. Minden fájó pontot meg tudtak beszélni a felek, és úgy néz ki, sikerül megoldani a problémákat.

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke, Parragh László hangsúlyozta, hogy a diákok alapképességei hiányoznak, ennek kiküszöbölése fontos lenne a magyar gazdaság számára. Mint mondta, nem elég a rengeteg befektetett pénz, a rendszer átalakítására van szükség.

Az egyeztetésen jelen volt Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere, a miskolci Herman Ottó Gimnázium igazgatója, a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ és a Katolikus Pedagógiai Szervezési és Továbbképzési Intézet képviselője. A tudományos és pedagógusképző oldalt az MTA közoktatási elnöki bizottsága és a Magyar Művészeti Akadémia, valamint az Eszterházy Károly Főiskola képviselte. A munkavállalói érdek-képviseleti oldalról pedig a Magyar Zeneművészek és Táncművészek Szakszervezete és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete vesz részt az egyeztetésen.

Túlságosan szűknek ítéli az LMP a köznevelési kerekasztal-tárgyalásokba bevontak körét. Országgyűlési képviselőjük a kulturális bizottság keddi ülését követően arra szólította fel a kabinetet: ne csak a „barátaival" tárgyaljon és pótolja a közoktatásból kifont forrásokat. Mint mondta olyan tárgyalási fórumra van szükség, amely a 2011-ben megszüntetett Közoktatás-politikai Tanács működéséhez hasonlóan törvényben garantálja valamennyi szakmai szervezet jelenlétét.

A Demokratikus Koalíció szerint a köznevelési kerekasztal során a kormány többségében hozzá köthető vagy általa gründolt szervezetekkel folytatott látszategyeztetést. A párt ügyvezető alelnöke keddi, budapesti sajtótájékoztatóján arra szólította fel a kabinetet, hogy ne „magával tárgyalgasson", hanem a tanárok sztrájkbizottságával. Molnár Csaba a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ megszüntetését követelte és úgy értékelt: a kormány csak azt bizonyította be, hogy nem akar tárgyalni a tanárokkal és nem akar érdemben tenni az oktatásért.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.