„A harmadik volt a Kiss” – vallomás az uszodai erőszakról

Takáts Zsuzsanna, a Kiss László-ügy áldozata kitálalt az 55 évvel ezelőtti eseményekről.

2016. 05. 07. 18:10
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A közelmúltig halottnak hitte a közvélemény Takáts Zsuzsannát, aki a Kiss László-botrány kirobbanása után csak hosszú hetekkel jelentkezett az 55 évvel ezelőtti események feltárásával. A háromdiplomás (építészmérnök, munkavédelmi szakmérnök, filozófus-esztéta) nagymama ügyvédje jelenlétében nyilatkozott az RTL Klubnak.

Arról, hogy miért engedte, hogy halottnak higgyék, azt mondta, azt hitte, ettől nyugta lesz neki és a családjának is. Ahogy elterjedt, hogy meghalt, ebben biztos is volt, ám a mocskolódás, amely a Kiss-ügyet övezte, feltépte régi sebeit. Fájt neki például, hogy ő rendszeresen kacérkodott volna az uszodában, hisz egyetlenegyszer járt két barátnőjével a Margitszigeti Sportuszodában, két héttel a 18. születésnapját követően, rögtön az érettségi után, Kiss Lászlóékat pedig nem ismerte.

Takáts Zsuzsanna el akarta nyomni magában a történteket, munkamániás lett, sokat dolgozott, nem akart emlékezni az eseményekre, és az országosan ismertté, sikeressé vált sportvezetőre, Kiss Lászlóra is úgy tekintett, mint egy idegenre, olykor még örült is a sikereinek.

Visszaemlékezve akkori önmagára, egy soványka kislány volt, aki szóba elegyedett „a Lantossal” a medenceparton egy délelőtt. Egy idő után a fiatal sportoló valamilyen ürüggyel becsalta a szomszédos épület szolgálati lakásába, ahová viszont már nem láttak oda a barátnők. „Innen úgysem mész ki, mert jönnek a többiek” – idézte Lantos László szavait Takáts Zsuzsanna, elmondva, ekkor lépett be a lakásba két másik fiú, akit akkor még nem ismert. Ellenkezni és könyörögni próbált, azt hitte, csak hülyéskednek. Majd ketten befogták a száját, és mindhárman megerőszakolták; az első volt Lantos, a második Várszegi (Lajos - a szerk.), a harmadik a Kiss László – sorolta.

Amikor kiszabadult, gyakorlatilag állandóan sírt, és a barátnői faggatózására tálalt ki, majd együtt elmentek a XIII. kerületi rendőrségre. A karhatalom el is fogta a sportolókat, akik beismerték tettüket, el is ítélték őket.

Takáts Zsuzsanna sosem érzett bosszút, úgy gondolja, megerőszakolói kevesebbet kaptak, mint amennyit megérdemeltek, hiszen ezt a tettet más lányokkal is végrehajtották, „napi szinten ezzel szórakoztak”. Ha nem lettek volna élsportolók, szerinte jóval többet kaptak volna az igazságszolgáltatástól. Amikor a bíróságon találkozott Kissékkel annak idején, szerinte a sportolók fel sem fogták, hogyan kerültek az eljárásba, szerinte Kiss László most is ugyanígy néz az esettel kapcsolatban „azokkal a kék szemeivel”. Nem bocsátott meg Kiss Lászlóéknak, „nincs mit megbocsátani, hisz nem kértek bocsánatot”.

„Örülök, ha a hölgy él, mert így legalább esély van arra, hogy tisztázódjanak dolgok.”
(Kiss László)

„Örülnék, ha a hölgy végre elmondaná a teljes igazságot, ami történt, és végre kiderülne, hogy bennünket hármunkat ártatlanul ítéltek el. És a Kiss Lacival kapcsolatban még annyit szeretnék elmondani, hogy azt az embert egy becsületes, sikeres élet után két nap alatt keresztre feszítették, mint a Jézus Krisztust.”
(Lantos László)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.