Schneller, mielőtt a lényegre tért volna, vetítést rendezett: kampányvideót mutattak be az olimpiáról. Ezt követően néhány vezénymondat is elhangzott: „Magyarország igazi olimpiai ország, mi pedig igazi olimpiai nemzet vagyunk.”
A fórumra egyébként meglehetősen sokan voltak kíváncsiak: 150-200 érdeklődő zsúfolódott össze a teremben, mert korábban olyan hírek terjedtek a városrészben, hogy nagy beépítés kezdődik a természetvédelmi területen, ezért néhányan már a vetítés alatt bekiabáltak, hogy nem ezért jöttek ide. – Nem igazak a hírek, semmit sem aszfaltozunk vagy térkövezünk le, a két napra tervezett kerékpárverseny helyszínéhez vezető utakat ugyan felújítjuk, de a nézők (naponként kétezer ember) Pesthidegkút központjából a megépítendő új kerékpárúton vagy gyalog érhetik el a Hármashatár-hegyet. Ott ideiglenes lesz a versenypálya, ideiglenesek lesznek a kiszolgálósátrak, a végén pedig mindent helyreállítunk – tette hozzá Finta Sándor, a Budapest 2024 Nonprofit Zrt. építészeti és városfejlesztési igazgatója. Szerinte a Fővárosi Közgyűlés által elfogadott és a környezetvédelmi hatóságok jóváhagyásával beadott pályázat már nem módosítható, de az abban szereplő nyomvonal a következő hét évben még változhat, amelyről folyamatosan egyeztetnek a Duna–Ipoly Nemzeti Parkkal és várják a helyiek javaslatait is.
Záporoztak is a kérdések. Volt, aki 15 előre összeállított, közgazdasági elemekkel tarkított kérdéssorral támadt, többen a családi házas övezet nyugalmát, mások az ősgyep, az ürgék sorsát firtatták, egy bekiabáló pedig azt kifogásolta, hogy miért tűntek el a természetvédelmi területet jelző táblák. – A védett területekre nem engedünk senkit, még gyalogosan sem – mondta Finta Sándor.
Őrsi Gergely kerületi MSZP-s önkormányzati képviselő bejelentette: aláírásgyűjtésbe kezd a Hármashatár-hegy felbolygatása ellen. Schneller kiosztotta azzal, hogy lehetett volna fővárosi népszavazás az olimpiáról, de a kezdeményező fel sem vette az íveket.
Egy újabb lakó Láng Zsolt polgármestert idézte, aki a Fővárosi Közgyűlésben még felháborodott azon, hogy az olimpiai mesterterv készítői sem vele, sem a lakossággal nem egyeztettek. Dankó Virág (Fidesz–KDNP) alpolgármester kiemelte: miután a II. kerület vezetése megismerte a terveket, már támogathatónak tartja. Erre azonban egy felszólaló megjegyezte: „A londoni olimpia mountain bike pályájához 500 tonna követ és 350 tonna őrölt kavicsot kellett a hegyre szállítani.” Szerinte itt sem lesz másként.
Felszólalt Hajdu Nóra (Együtt) is, aki azt feszegette, miért választották a Hármashatár-hegyet a korábban kiszemelt óbudai Testvér-hegy helyett. Neki Finta Sándor válaszolt, és azt mondta: „Az olimpián nem egy volt szemétbányát, hanem ezt a csodálatos tájat akarjuk bemutatni a világnak.” Egy hölgy azt kérdezte: „Mi lesz itt, ha nem is mi nyerjük el az olimpiai rendezés jogát?” Schneller Domonkostól meg is kapta a választ: „Semmi.”