Katartikus élmény volt a károsultak számára, mikor megtudták, hogy elfogták Bróker Marcsit – mondta a Magyar Nemzetnek Dobrossy István, a pórul járt befektetők egy részének jogi képviselője. Szerinte azonban ez nem jelenti azt, hogy a károsultak hozzájutnak majd a pénzükhöz. A pilótajátékok jellemzője ugyanis, hogy a rendszer felemészti saját magát. Sok függ attól, hogy D. Sándorné elárulja-e, mire költötte a pénzt. Ha ugyanis kiderül, hogy például ingatlanokat is vásárolt, csak ezeket rokonokra vagy ismerősökre íratta, akkor ezek a kártérítés alapját képezhetik – mondta az ügyvéd. A pilótajátékok általában másfél-két év alatt bedőlnek, de D. Sándorné 15 évig működtetett ilyen rendszert. Ez arra utalhat, hogy valamilyen értékteremtés is zajlott, de erről csak ő tudhatott. Ha növelni tudja a kártérítésre fordítható összegeket, akkor enyhítheti a büntetését, ami akár 10 év börtön is lehet – tette hozzá az ügyvéd.
Bróker Marcsi a paradicsomban
„Minden korszaknak megvannak az emblematikus svindlerei. Az, hogy éppen kik ők, miből gazdagszanak meg, kiket és hogyan vernek át, magáról a korszakról is mesél.” Gazda Albert írása.
A Bróker Marcsi néven elhíresült D. Sándornét a belize-i San Pedróban tartóztatták le – adta hírül a HVG.hu a helyi The San Pedro Sun nevű lap tudósítására hivatkozva. A csalással vádolt 62 éves brókert a közép-amerikai országhoz tartozó North Ambergris Caye üdülőhelyén található lakásában fogták el múlt csütörtökön, és ki is adták a magyar hatóságoknak. A rendőrség közölte, kedden bűnügyi őrizetbe vették.
Tavaly áprilisban közölte a rendőrség, hogy sikkasztás bűntettének gyanúja miatt nyomozást indított, miután a D. Sándorné által vezetett Kun-Mediátor Kft. karcagi fiókjában többen nem jutottak hozzá befektetésükhöz. Még 1999-ben kezdte el a pénzgyűjtést a helyi OTP volt vezetőjeként a városban jól ismert Marcsi piramisjátékra hasonlító módszerrel. A feljelentők az átlagosnál magasabb kamat reményében helyezték el megtakarításaikat a kft.-nél. Csakhogy az Interpol által is körözött cégvezetőnek nemhogy fedezete nem volt a beígért hozamok kifizetésére, hanem még engedélye sem a betétgyűjtésre. D. Sándorné ellen 2015 áprilisában adtak ki elfogatóparancsot, a cég felszámolását pedig idén augusztusban rendelték el, ám arra kicsi az esély, hogy a károsultak hozzájussanak a pénzükhöz. Az 1500-2000 károsult veszteségét 10-20 milliárd forint közötti összegre becsülik, a lefoglalt pénz azonban csak 200 milliót tesz ki.