Elutasítja a kormány által tervezett nagyberuházásokat a választók többsége – derült ki az Iránytű Intézet legfrissebb felméréséből. A Puskás Ferenc Stadion helyén épülő új sportlétesítmény esetében például a megkérdezettek több mint háromnegyede (76 százalék) nem ért egyet a beruházással, és a választóknak csak alig több mint ötöde (21 százalék) támogatja. Minden választói csoportban abszolút többséget alkotnak a stadionépítést ellenzők, kizárólag a Fidesz–KDNP-t támogatók válaszai mutatnak szignifikáns eltérést a többi szavazói csoporttól. A támogatók aránya azonban a kormánypártiak között is csak 40 százalékos.
Az is kiderül a Magyar Nemzet megbízásából készült kutatásból, hogy a többség elutasítja a Városliget tervezett átépítését. Ebben a kérdésben a kormány a választók mindössze 28 százalékának támogatására számíthat, illetve további 17 százalék még meggyőzhető szavazó, ők ugyanis nem tudtak válaszolni a kérdésre. A kormánypárti szavazók fele fontosnak tartja a Városligetbe tervezett múzeumépítéseket, míg 34 százalék azoknak az aránya a táboron belül, akik szerint ilyen jellegű fejlesztéseknek nincs ott helyük. Elutasítja a terveket a Jobbik szimpatizánsainak 64 százaléka, és csak 17 százalék támogatja, míg a szocialistáknál 72-22 százalék ugyanez az arány.
Kiegyenlítettebbek az erőviszonyok viszont a paksi bővítéssel kapcsolatban. Az ügy kifejezetten érdekli a szavazókat, erre utal legalábbis, hogy ha népszavazást tartanának a bővítésről, akkor feltehetően magas lenne a részvételi hajlandóság. Még a passzív választók – tehát akik saját bevallásuk szerint távol maradnának az országgyűlési választástól – harmada is elmenne egy erről szóló referendumra. A kutatás szerint 44 százalék szavazna a bővítés ellen, 42 százalék pedig az erőmű bővítése mellett.