„Nem a Magyarországon működő mintegy hatvanezer civil szervezettel van a gond, sőt, az ő támogatásukat az állam közel másfélszeresére emelte. A kommunisták által korábban gyakorlatilag eltörölt civil társadalom megerősítésére ugyanis óriási szükség van hazánkban. Az úgynevezett NGO-kkal, azaz nem kormányzati szervezetekkel azonban vitatkozunk, azokkal, amelyek azt próbálják bebizonyítani magukról, hogy ők a valódi civilek” – mondta Kovács Zoltán a Magyar Hírlapnak. A kormányszóvivő hozzátette: ez a néhány tucatnyi szervezet külföldi pénzből szinte csak azért dolgozik, hogy a létező politikai kereteket megváltoztassa.
Kijelentette, hogy a civil szervezetek esetében egy amerikai, már az 1930-as évek óta folyamatosan alkalmazott szabályozás átvételéről van szó. „Márpedig az Egyesült Államoknál jóval kisebb, s így kiszolgáltatottabb országokban, mint amilyen hazánk is, sokkal nagyobb veszélyeket rejthet magában az érintett szervezetek ténykedése” – fogalmazott. Kovács Zoltán úgy véli, míg korábban ezek a szervezetek a romák helyzetével voltak elfoglalva, addig mára a migráció lett a valódi témájuk.
A kormányszóvivő szerint a bevándorlás kapcsán egyértelműen látszik, hogy a létező magyar és uniós törvényi keretek ellen dolgoznak ezek a szervezetek, Soros több százmilliós támogatásával. „Mi azt mondjuk, a politikai döntéshozatal a nép által felhatalmazott képviselők és kormányok dolga. Az NGO-kat soha senki nem választotta meg, mégis ugyanezt a szerepet kívánják betölteni” – fűzte hozzá.
A Nemzeti Konzultációval kapcsolatban közölte, a mostani hat pont mindegyike olyan aktuális kérdésről szól, amelynek megoldása jórészt még előttünk áll, és ez nem közvélemény-kutatás, annál szerinte sokkal mélyebb eszköz.
Azzal kapcsolatban, hogy májusban dönt az Európai Bíróság a kvótarendszer elleni magyar beadványról, Kovács Zoltán kijelentette, olyan rendszer kiépítése zajlik, amely alapvetően nem a határok megvédését célozza, hanem intézményesíteni szeretné a beengedés kereteit. „Létező veszély, hogy ezt még a nyárig megpróbálják keresztülverni. Ez ellen küzdünk” – mondta. Kitért arra is, hogy eddig nyolc-kilencszáz millió euróba került Magyarországnak a határvédelem.