Kúria: Ki kell adni a taópénzek útját

Megtudhatjuk végre, mennyi pénzt kaptak például a magyar futballklubok.

Unyatyinszki György
2017. 10. 25. 9:38
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Kúria helybenhagyta azt a másodfokú bírósági ítéletet, amely arra kötelezte a Nemzetgazdasági Minisztériumot és az Emberi Erőforrások Minisztériumát, tegyék megismerhetővé, hogy mely piaci szereplők és mekkora mértékben adtak taótámogatásokat hazai sportegyesületeknek. A bíróság kimondta, hogy mivel a támogatásokat a cégek az adóalapjukból jóváírhatják, ezért az adóbevétel a költségvetésből hiányzik, a sportegyesületnél megjelenő összeg pedig közpénzként értelmezhető.

A pert tavaly a Transparency International indította, ugyanis a sportegyesületek, a sportszövetségek, az Emmi és az NGM sem árulta el, hogy kik mekkora összeget és mely egyesülethez juttattak. A TI igénylése a 2011 júliusa és 2016 júliusa közötti adatokra vonatkozik. Az átláthatóságért küzdő szervezet a másfél évig húzódó per során szerette volna elérni, hogy a pereskedés idején keletkező adatokat is kiadják, ám azt nem találta indokoltnak a Kúria.

A taótámogatások legnagyobb kedvezményezettjei a látványsportok – labdarúgás, vízilabda, kosárlabda, kézilabda, jégkorong, röplabda –, köztük is kiemelten nagy összeg áramlik a labdarúgásba. Emlékezetes, a Mészáros Lőrinc milliárdoshoz köthető Felcsúti Utánpótlás Neveléséért Alapítvány a nyilvánosságra kerülő adatok szerint 2,92 milliárd forintos támogatásra tett szert. A rendszer bevezetése óta becslések szerint 14 milliárd forint kerülhetett a felcsúti egyesülethez.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.