Maga a rendőrségi nyilvántartás cáfolja Bakondi György M1-nek adott csütörtöki nyilatkozatát.
Orbán Viktor belbiztonsági főtanácsadója arról beszélt a köztévé műsorában, hogy idén 650 migráns kísérelte meg a magyar határ illegális átlépését, ami „időarányosan az elmúlt évi folyamatokkal azonos értéknek felel meg” – jelentsen utóbbi mondat bármit is.
Ehhez képest a Police.hu aktuális, januári adatai szerint 25 határsértő migránst fogtak el a rendőrök, a legtöbbet – 10 főt – január 3-án.
Az is valótlan, hogy időarányosan bármilyen megfelelés lenne a tavalyi év azonos időszakával, 2017 januárjában ugyanis 138 migránst fogott el a rendőrség, vagyis több mint ötször annyit, mint az idei év első hónapjában.
Mint összeszámoltuk, a rendőrségi statisztika alapján tavaly 1633 illegális bevándorlót fogtak el a határon.
Kérdéses, hogy Bakondi milyen forrásra hivatkozik az adatok bemondásánál, és hogy azok miért nem egyeznek a rendőrség statisztikáival; nem kizárt, hogy Orbán tanácsadója határátlépési kísérletnek nevezi azt is, amikor egy bevándorló vágyódva néz át a magyar határzár hálószemein, és pillantása találkozik a rendőrök tekintetével.
Bakondi azonban nem csak a számokkal bűvészkedik, nyilatkozata más szempontból is virtuóz mutatványnak számít: megemlíti, hogy idén 70 olyan migráns kapott oltalmazotti státuszt, aki tranzitzónában nyújtott be menedékkérelmet – aztán arról beszél, hogy Magyarország nem akar bevándoroló országgá válni, a Stop Soros javaslatcsomaggal pedig azokat is ki lehetne tiltani az ország területéről, akik segítik a migránsokat.
A nyilatkozatban egyértelműen ott feszül az Altusz-interjúval felszínre robbanó politikai paradoxon,
vagyis a tény, hogy a migrációt hivatalosan minden formájában elutasító kormány különösebb hírverés nélkül több mint 2300 menekültet fogadott be az elmúlt években – többet, mint amennyit az unió első kvótaterveiben elvártak volna Magyarországtól.
A kabinet ráadásul már a Soros-kampány idején kétszínűen járt el: miközben minden fronton dübörgött a propaganda, és a kormány médiaoffenzívát indított a Soros-alapítványi támogatású civil szervezet ellen, lapunk megtudta, egy olyan Soros-támogatottságú civil szervezetnek is utaltak pályázati pénzt, ami tagja az állítólagos Soros-hálózatnak.
A Menedék Migránsokat Segítő Egyesület a menekültek beilleszkedését támogató programjának megvalósítására – konkrétan a Működjünk együtt! elnevezésű projektjére – kapott 25 millió forintot.
A Belügyminisztériumhoz tartozó Belügyi Alapok portálon közzétett adatokból kiderült, hogy a Sorosék által is támogatott szervezet egy 2016. szeptember 1-jén közzétett pályázati kiíráson indult sikerrel. A pénz a Menekültügyi, Migrációs és Integrációs Alapon (MMIA) keresztül érkezett meg, amiből az Orbán-kormány egyébként közel öt éve részesül.