– Mit szól ahhoz, hogy a polgármester-választási kampány ennyire megosztja a hódmezővásárhelyieket?
– Várjuk meg a szavazás eredményét, akkor kiderül, mennyire megosztottak a vásárhelyiek.
– Tehát ön szerint nem megosztó a mostani helyzet?
– Az a jó a demokráciában, hogy mindenki elmondhatja a saját véleményét, és a választópolgárok a fülke magányában majd eldöntik, ki legyen a város polgármestere. Az ő bölcsességükre van bízva.
– Ha úgy alakul, hogy a választásuk Márki-Zay Péterre esik, akkor mit gondol, vele is szövetséget kötne Orbán Viktor a város érdekében? Hiszen éppen az imént megtartott lakossági fórumán említette, hogy a miniszterelnök évek óta támogatja Hódmezővásárhelyt.
– Ezt Márki-Zay úr kizárta, tekintve, hogy Rákosi Mátyás diktatúrájához hasonlította Orbán Viktor rendszerét. Ez némileg megnehezíti az együttműködést.
– A személyes sértettség nehezíti meg?
– Nem a személyes sértettség. Márki-Zay úr meghatározta, hogy ki az ő szövetségese: Gyurcsány Ferenc támogatja. Nem hiszem, hogy nekünk bármi kooperálnivalónk lenne vele.
– Nem csak Gyurcsány Ferenc: teljes ellenzéki összefogás alakult Márki-Zay pártján.
– Az a vásárhelyi, aki elfogadja a korábban a város tönkretételére törekvő Gyurcsány Ferenc támogatását, az én szememben nem vásárhelyi. Egy ilyen jelölttel nincs is miről beszélni a város jövője kapcsán. Az MSZP privatizálta a legnagyobb mezőgazdasági céget, amire több száz vásárhelyit bocsátottak el; leállíttatta a 47-es főút folyamatban lévő négysávosítását, ahol utána számtalan baleset történt; de be akarta záratni a város kórházát is, amelyet végül egy húszezres tüntetéssel sikerült csak megmenteni. Ez vízválasztó kérdés: lehet sok mindenben kooperálni, de Gyurcsány Ferenc támogatása kizárja azt, hogy valaki vásárhelyiként a vásárhelyiekkel együttműködjön.
– Ez Magyarország miniszterelnökénél is így kell hogy történjen?
– A vásárhelyiekről beszélek.
– Van még egy jelölt, aki nemrég szállt a ringbe, Hernádi Gyula
– Nemrég? Már tizenhét éve politizál, nem nevezném új jelöltnek.