A Jobbik bírósághoz fordult az ÁSZ koncepciós eljárása miatt – írja közleményében a párt.
„A Jobbik a múlt héten előterjesztette a bíróság részére azt a keresetet, amellyel az Állami Számvevőszék jelentésében jogellenesen kiszabott 663 millió forintos bírsággal szemben kéri az igazságszolgáltatás pártatlan eljárását. A nemzeti néppárt azt követően döntött e lépés mellett, hogy az ÁSZ jelentésében valótlan állításokat tett, és ezekből levezetve jutott olyan szintén valótlan megállapításra, miszerint a Jobbik gazdálkodása törvénysértő volt, és tisztségviselői akadályozták volna a számvevőszéki ellenőrzés lefolytatását. Hiába tett azonban az ÁSZ feljelentést emiatt, az ügyészség a napokban megszüntette az eljárást, és egyértelműen kimondta, hogy a párt részéről nem történt jogsértés” – közölték.
A közlemény szerint a Jobbik arra számít, hogy „a bíróság érdemben bírálja majd el az általa benyújtott 21 oldalas keresetlevelet, és megsemmisíti a kormányváltó erő elleni durva támadásként értékelhető, valótlanságokat tartalmazó és törvénytelen eljárásban meghozott ÁSZ-jelentést”.
A számvevőszék nemrég közölte, hogy megszüntette a nyomozást a Nemzeti Nyomozó Iroda a Jobbik ellen. A nyomozó hatóság az ÁSZ-nak elküldött határozatában megállapította, hogy a számvevőszéki ellenőrzés akadályozásával kapcsolatban „nem állapítható meg szándékos bűncselekmény elkövetése” – közölte az ÁSZ. A számvevőszék tavaly október 3-án fordult az ügyészséghez a Jobbik Magyarországért Mozgalom ellenőrzésével kapcsolatban, mert úgy vélte, a párt nem tett eleget a számvevőszéki ellenőrzés lefolytatásához szükséges törvény szerinti adatszolgáltatási kötelezettségének, és ezzel akadályozta az ellenőrzés lefolytatását.
A Jobbik azt követelte, hogy az ÁSZ – egyébként korábban fideszes képviselőként tevékenykedő – vezetője álljon ki, és kérjen bocsánatot. Z. Kárpát Dániel, az ellenzéki párt alelnökének szavai szerint ugyanis megdőltek azok a vádak, hogy a párt ne működött volna együtt az egyébként „kézi vezérelt” szervezettel. Ez pedig – úgy véli – azt is jelenti, hogy a Jobbik esetében kiszabott 660 milliós gigabírság „egyértelműen alaptalannak bizonyult”.