Hangzatos címmel próbálja meg az időben visszavetíteni az állítólagos Soros-összeesküvés ármánykodásait a Magyar Idők. Jurák Kata „Évtizedek óta a Soros-hálózat vonzásában” című írásában leginkább Szél Bernadettet, az LMP miniszterelnök-jelöltjét támadta. A vád nem kevesebb, minthogy tagja volt a Humanista Mozgalomnak, amit Jurák – közelebbről meg nem nevezett német sajtóorgánumokra hivatkozva – pszichoszektának nevez.
Szél nem csak azért tagja a hálózatnak, mert 16 évesen az Egyesült Államokban tanult Soros-ösztöndíjjal, de komoly oknyomozással Jurák azt is kiderítette, hogy „a mozgalomból avanzsálódott Magyar Humanista Párt egyébként a Facebook-oldalán a migránsok betelepítését szorgalmazza”, illetve „éles kormánykritikát fogalmaz meg”, ami „egybecseng az LMP miniszterelnök-jelöltjének álláspontjával”.
Kijutott a Jurák-féle összeesküvés-elméletből az LMP másik előzményének, a „liberális” Védegyletnek is, amely mögött „már bizonyítottan Soros György áll”. A bizonyíték ez esetben az lenne, hogy Soros 2006-ban 43,5 milliárd forintos extra adományt nyújtott az általa alapított Közép-európai Egyetemnek (CEU), de az nem derül ki a cikkből, hogy mi köze mindennek és Mario Vargas Llosa perui írónak a Védegylethez.
Azt viszont megtudhattuk, hogy Schiffer András is a Védegylet oszlopos tagja volt, „mindamellett a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) munkatársa és az LMP alapító tagja”. Ilyen leleplezés után Schiffer nem is tehetett mást, vallomást tett a Facebookon: 1996–2008 között dolgozott a TASZ-nak, aminek keretében, az ügyvivői testületi döntése alapján például 2007 decemberében elvállata Orbán Viktor jelenlegi miniszterelnök képviseletét is, amikor a rendészeti minisztérium beperelte. „Tehát, igen, Magyarország jelenlegi miniszterelnökét Soros-pénzből képviseltem” – írta Schiffer.