Miután a szocialista–szabaddemokrata politikusok tönkretették Erzsébet- és Terézvárost, most képviselőjelöltjeik, utódpártjaik előkelő idegenként kérik számon a Fidesz–KDNP-n, hogy hol tart a romeltakarítás – jellemezte ellenfeleit Bajkai István, Erzsébetváros alpolgármestere, Budapest 5. számú választókörzetének országgyűlésiképviselő-jelöltje a Magyar Időknek adott interjúban, melyet a távirati iroda is szemlézett.
A kormányközeli lap csütörtöki számában Bajkai István az erzsébetvárosi bulinegyedről kifejtette: kérdés, hogy lehet nyugalomban, biztonságban élni akkor, amikor egy hétvégén, egy fél négyzetkilométeres helyen mintegy százezer szórakozni vágyó ember fordul meg. Ez kétszerese annak, ahányan egész Erzsébetvárosban laknak.
Hozzátette, a 2000-es évek elején az akkori szocialista és SZDSZ-es kerületi vezetés az erzsébetvárosiak megkérdezése nélkül állította elő ezt a helyzetet azzal, hogy több mint hetven ingatlant eladtak romkocsmának olcsón, ár alatt. Közölte, „a balliberálisok összehoznak egy problémahalmazt, kiveszik belőle a maguk hasznát, és amikor gond van, felülnek a magas lóra, és számon kérik a mostani vezetésen, hogy mi történt itt”.
Bár Bajkai balliberális kreálmánynak tartja a bulinegyedet, egyértelmű, hogy a Fidesz-közeli nagyvállalkozók is vevők voltak az ötletre: az Átlátszó írt arról, hogy a Matolcsy családhoz korábban üzletileg is kötődő Száraz István és a NER vendéglátós frontembere, Zsidai Roy is kocsmát üzemeltet az erzsébetvárosi bulinegyedben.
A tojás- és tejosztós kampányról elhíresült fideszes országgyűlésiképviselő-jelölt arról sem beszélt az interjúban, hogy csak a VI. kerület bulinegyed vendéglátó és szálláshelyei évente 8 milliárdos bevételt hagynak az államnál. Ráadásul, a Hvg.hu szerint Bajkai István is azért válthatta a kerületi vezetésért induló korábbi fideszes jelöltet, Rónaszéki Keresztes Monikát, mert az asszony a bulinegyed miatt folytatott vitában egyértelműen a lakók mellé állt, Bajkairól viszont az üzleti körök azt gondolhatták, hogy nem rúgja majd velük össze a port.
A parlamenti választásokról Bajkai felmondta a kormányzati kommunikációs leckét a Magyar Időknek: a tét: „ egy erős Magyarország vagy egy identitását vesztett, kevert népességű bevándorlóország. Mi azt szeretnénk, hogy az, ami 2015-ben a Keleti pályaudvarnál történt, soha többé ne ismétlődhessen meg.”