Bayer Zsolt provokációra számít az újabb békemeneten

A kormánypárti újságíró iszlamizálástól tart – igaz, példaként a muszlim vallást önként felvevő Bem tábornokot emlegeti.

MN
2018. 03. 11. 8:24
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Bem József történetének elképesztő mennyiségű szimbóluma van, amely ma is érvényes – vetette fel Bayer Zsolt publicista, a békemenet egyik szervezője a Kossuth rádió Vasárnapi újság című műsorában. Az újságíró azt is megfogalmazta: nem szeretnék, ha újra elérkezne az a világ, amikor föl kell venni a muszlim vallást az életben maradáshoz – idézi szavait az MTI.

Bayer Zsolt az interjúban – azzal összefüggésben, hogy a március 15-i békemenet a budapesti Bem térről indul – felidézte, hogy az 1848–1849-es forradalom és szabadságharc leverése után Bem József Törökországba menekült, ahol át kellett térnie a muszlim hitre, mert az élete múlt ezen, később pedig Aleppóba száműzték.

A publicista arról már nem beszélt, hogy Bem saját elhatározásából és nyomós okkal tért át muszlim vallásra: az orosz kormány az Oszmán Birodalomba menekült ellenállók kiadását követelte, amit az oszmán vezetés csak a muszlimok esetében tagadott meg. Bem és társai emellett bíztak a közelgő orosz-török háború kirobbanásában is, amelyben a törökök oldalán szerettek volna részt venni, de ehhez is át kellett térniük iszlám hitre. Bem pedig – több száz magyar, lengyel és olasz társával együtt – meghozta ezt a döntést, és felvette a Murád pasa nevet, hogy aztán 1850-ben  bekövetkező haláláig több hasznos szolgálatot tegyen az oszmán kormánynak.

Bayer szerint Bem József halála és mostani temetkezési helye tökéletesen szimbolizálja, hogy Közép-Európának milyennek kell megmaradni – ezzel arra utalt, hogy az altábornagy hamvait 1920 után Lengyelországba szállították, azonban a lengyel egyház a muszlim vallás okán nem volt hajlandó keresztény földbe temetni, így a mai napig hat márványoszlopon, a levegőben van a koporsója. 

Megjegyezte, hogy „az önfenntartási ösztönét elveszített Nyugat-Európa abba az irányba rohan, hogy hamarosan elérkezzen az az idő, mikor majd föl kell venni a muszlim vallást, ha valaki életben akar maradni”.

A publicista beszélt arról is, hogy az ókor óta létező, elképesztő kulturális hagyományokkal rendelkező Aleppó – ami akkor még Törökországhoz tartozott, majd Szíria része lett – ma már nincs, „a bűnös nyugati nagyhatalmak áldatlan tevékenysége folytán most kirobbant háborúban elsőként tüntették el a Föld színéről”. A valóság ezzel szemben az, hogy  Aleppót a szír kormányerők és az a lázadó szabadcsapatok (Szabad Szíriai Hadsereg, an Nuszra-front) négy éves polgárháborúja döntötte romokba, amiben  külső nagyhatalomként az Aszad-rezsimet légi csapásokkal támogató Oroszország vett részt.

Bayer Zsolt közölte azt is, hogy számít provokációra a békemeneten, de nem ülnek fel annak. Mint arról beszámolt, már tett feljelentést, mivel egy férfi a Facebookon azt írta, várja őt a rendezvényre, csak egy háztetőn, ahonnan egy Dragunov mesterlövészpuskával fogja agyonlőni.

A szervező az ellenzéki kritikákra úgy reagált: a békemenetet hat éve próbálják lejáratni, besározni, mert az ott jelen lévő tömeggel nem tudnak mit kezdeni. Az első, 2012-es tömegdemonstrációra annyi ember ment el, amennyi a rendszerváltás óta egyetlen létező utcai tüntetésen, felvonuláson nem volt, beleértve Nagy Imréék újratemetését a Hősök terén – mutatott rá.

Mint lapunk is beszámolt róla, az újabb békemenetet azután hirdették meg a szervezők, hogy Hódmezővásárhelyen a független és összellenzéki támogatással induló Márki-Zay Péter legyőzte a polgármesteri címért induló fideszes jelöltet, Hegedűs Zoltánt, akit a kormánypárti elemzések szerint biztos befutónak hittek. Az újabb békemenetre egyébként ingyen buszoztatják majd a résztvevőket. 

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.