Az Alkotmányvédelmi Hivatalhoz fordul Szél Bernadett, hogy megismerhesse Orbán Viktor sokat emlegetett, „Soros-zsoldosok” nevét tartalmazó listáját.
A miniszterelnök legutóbb nagypénteki rádióinterjújában beszélt arról, hogy a kormány figyeli és számon tartja Soros György magyarországi ügynökeit.
„Orbán kétezres listáján vajon én hanyadik vagyok? ( ) a kiiktatott Nemzetbiztonsági bizottság hiányában közvetlenül az Alkotmányvédelmi Hivatalhoz fordulok, mert ha komolyan gondolják, amit a nevük jelent, ki kell adniuk a listát és tisztázniuk kell, pontosan milyen okból folytatják magyar állampolgárok tömeges megfigyelését. Orbán Viktor pedig, aki miniszterelnöki pozícióját láthatóan szűknek érezve valamiféle tábornoknak képzeli magát, a Soros-tervhez hasonlóan kap tőlem egy közérdekű adatkérést, aminek a hátuljára azt írom, hogy lesz még Magyarországon demokrácia” – írta Facebook-bejegyzésében.
Az emlegetett Soros-lista miatt már feljelentést tett az Együtt kormányfőjelöltje, Szigetvári Viktor – közleménye szerint ugyanis az adatbázis-építés kimeríti a különleges személyes adattal való visszaélés és a jogosulatlan, tiltott információgyűjtés büntetőjogi tényállását is.
Szél joggal feltételezheti, hogy ha létezik lista, azon a kormány őt is szerepelteti: vezető fideszes politikusok mára Soros jelöltjeinek nevezik a teljes ellenzéket, Szél Bernadettet pedig külön is előszeretettel Soros-ügynöközik le.
A parlamenti nemzetbiztonsági bizottság működése gyakorlatilag azért állt le, mert a fideszes tagok Németh Szilárd vezetésével a Soros-veszélyre hivatkozva kihagyják az üléseket –
egy sor érzékeny témában így nem lehet kérdezni a titkosszolgálatok vezetőit, például a közel-keleti számlákra vándorló uniós források, Kósa Lajos 1300 milliárdos fogása vagy éppen a kötvényes bűnözők ügye sem dolgozható fel.
A Fidesz fenyegetései pedig egyértelművé és határozottá váltak a választási kampány során: Orbán Viktor március 15-i beszédében a választások utáni jogi-politikai elégtétellel fenyegette meg kihívóit.