„Ha valakik elmondhatják a Jobbik elnökségéből, hogy szó szerint egymásnak vállvetve küzdöttek az elmúlt évtizedekben, akkor azok mi vagyunk” – emlékeztetett Sneider Tamás a Toroczkai Lászlónak címzett nyílt levelében. Alelnöktársának azt üzente: a mostani helyzetben az, hogy a nyilvánosság előtt üzenget, „bajtársiatlan dolog”.
Ismeretes, Toroczkai hétfőn a Facebook-oldalán azt írta: „Vona Gábor megbukott, de a Jobbik él. Ha azonban Vona Gábor úgy gondolja, hogy nem végleg bukott meg, s a lemondás is csak látszólagos lesz, azzal kivégzi a Jobbikot.”
Erre reagálva Sneider közölte, hogy ma sokan csalódottak. „Hiába szavaztak közel kétszázezerrel többen a Jobbik jelöltjeire, hiába váltunk egyértelműen a legerősebb ellenzéki néppárttá, mégis sokan sírnak.”
„Tudom, sokan félnek a megtorlásoktól. Talán lenne okom nekem is félni, hiszen még a nagyobb fiaimat is nyolc év börtönnel fenyegeti a jelenlegi ügyészség, pedig igazán nem tehetnek róla, hogy a fiaimként jöttek a világra” – fűzte hozzá.
A politikus leszögezte: tény, hogy a Jobbik nem tudta megállítani a kialakuló korrupt diktatúrát.
„Erősödtünk, de ezzel nem mentünk sokra. Veled elnézően bánt a kormánysajtó, az elnökség többi tagjával – különösen Vona Gáborral – már nem. Annyi támadás és mocsok után, amit a Jobbik elnöke kapott, ez a nyilvános bejegyzés nem volt bajtársias a részedről. Nemcsak Vona Gábornak kell ma lemondania az elnökségben, hanem mindenkinek. Neked és nekem is, mert részesei voltunk a néppártosodásnak” – fejtette ki.
„A mi közösségünkben nem lehet helye a széthúzásnak, ezért kérlek, gondolj arra a több mint egymillió honfitársunkra is, akik abban a reményben adták ránk a voksukat, hogy a mi gerincünk sosem hajlik meg semmiféle csábításnak, bárhonnan is érkezzen. Magam részéről ehhez a végsőkig tartom magam” – zárta nyílt levelét Sneider Tamás.
Vona Gábor – tartva magát korábbi ígéretéhez – a választások eredményének tudatában vasárnap jelentette be, hogy lemond a Jobbik elnöki posztjáról. Mint mondta, a párt elnöksége hétfő délután ül össze, akkor tervezik meg, hogy milyen feladatok állnak előttük.
Miután Vona Gábor benyújtja a lemondását, az elnökségnek ki kell írnia egy tisztújító kongresszust. – Új elnököt választ a kongresszus, hogy az új elnök ki lesz, az akkor ki fog derülni – mondta a jövőjét firtató kérdésre, majd hozzátette, hogy „van benne politikai tartalék”. Alelnökeinek egyébként nem kötelessége, hogy lemondjanak, Vona Gábor nem is fogalmazott meg feléjük ilyen kérést.