Az őszödi beszéd jelenti a magyar politika 1990 utáni mélypontját

Mráz Ágoston Sámuel kiemelte: a magyar társadalom mintegy 80 százaléka nem szereti Gyurcsány Ferencet.

Forrás: MTI2020. 05. 25. 22:54
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az őszödi beszéd ismerete nélkül nem lehet érteni a magyar politikai helyzetet – mondta Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Intézet igazgatója hétfő este az M1 aktuális csatornán.

Az igazgató annak kapcsán, hogy kedden lesz az őszödi beszéd 14. évfordulója, hangsúlyozta, szerinte a Gyurcsány Ferenc akkori szocialista miniszterelnök által elmondott beszéd jelenti a magyar politikatörténet elmúlt harminc évének mélypontját.

„Sok dimenziója van ennek a beszédnek: lehet a retorikai részét nézni, lehet a morális részét nézni” – fogalmazott Mráz Ágoston Sámuel, hozzátéve, Gyurcsány Ferencnek megszűnt a legitimitása, miután a beszéd nyilvánosságra került, hiszen csalt a választáson azzal, hogy hazudott az ígéreteit illetően.

Kiemelte, a magyar társadalom túlnyomó többsége – körülbelül 80 százaléka – nem szereti Gyurcsány Ferencet, és nem szeretné, hogy a közéletben fontos szerepet játsszon. Ugyanakkor ezeknek az embereknek a többsége azt is gondolja, hogy az egykori miniszterelnök tehetséges politikus – fűzte hozzá.

„Tehát összességében azt lehet mondani, hogy az a tehetség bizonyítéka, hogy Gyurcsány Ferenc még mindig politizál, az pedig az ellenzéki politikusok tehetetlenségének és tehetségtelenségének a bizonyítéka, hogy Gyurcsány Ferenc irányítja jelenleg a baloldali ellenzéket” – mondta Mráz Ágoston Sámuel.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.