Kásler Miklós: Van elég kórházi ágy, van elég szakszemélyzet

Van elég kórházi ágy, van elég intenzív terápiás ágy, van elég szakszemélyzet az egészségügyi intézményekben, amelyek felkészültek a koronavírus-járvány második hullámára – jelentette ki Facebook-videójában Kásler Miklós az emberi erőforrások minisztere. Kidolgozták azt is, hogyan nyitják meg egymás után, lépcsőzetesen az ellátóhelyeket, hogy a kapacitások határáig használják ki az egyes kórházakat.

2020. 09. 24. 10:54
A favipiravir hatására kevesebben kerülnek intenzív osztályra Fotó: Árvai Károly MTI/kormany.hu/
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Egymás után, lépcsőzetesen nyitjuk ki az ellátóhelyeket, hogy még a lehetőségét is kizárjuk annak, hogy esetleg több kórházban is elinduljon a fertőzés – közölte Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere az Életközelben legújabb adásában. A minisztérium hivatalos Facebook-oldalán látható videóban a tárcavezető megerősíti, hogy a kórházi ellátás tárgyi és személyi feltételei is biztosítottak. A miniszter beszél az egészségügy átfogó szervezeti átalakításáról, és a népbetegségek elleni küzdelem aktuális helyzetéről is, kitérve a HPV-elleni oltás fiúkra való kiterjesztésére is.

– Teljesen egyértelműen tudom mondani: van elég kórházi ágy, van elég intenzív terápiás ágy, van elég szakszemélyzet. Rendszerszerűen kidolgoztuk, hogyan nyitjuk meg egymás után, lépcsőzetesen az ellátóhelyeket, hogy a kapacitások határáig használjuk ki az egyes kórházakat.

Így a többi kórházat tehermentesítjük és kizárjuk azt a lehetőséget, hogy egyszerre esetleg több kórházban is elinduljon a kórházi fertőzés – mondja a miniszter.

– Olyannyira előkészítettük a kórházi kapacitásokat, hogy ezzel kapcsolatban a legelső körlevél minden magyar kórház főigazgatójának szeptember másodikán ment ki. Azóta folyamatos a tájékoztatás. Élő a kapcsolat a kórházakkal. Mindig, mindenki, mindent időben megtud – tette hozzá a tárcavezető.

Az egészségügy szerkezeti átalakulásával kapcsolatban kifejtette: pontosan a világjárvány mutatott rá a magyar egészségügy erősségeire, de megjelölte a hiányosságokat is. A magyar egészségügy egész szemléletét a megelőzés felé szeretnénk tolni, hiszen a magyar emberek számára a legnagyobb nyereség az, ha a betegség minél később alakul ki vagy egyáltalán ki sem alakul. A feladatok sorában következik a betegségek ellátása az alapellátástól a megyei kórházakig, illetve a népbetegségek gyógyítása, melyeket a legpusztítóbb betegségeknek tart a miniszter.

– A magyar onkológiai struktúra Európában a legelsők között, nagyon szervezett állapotban van, ami Európa számára bizonyos értelemben minta. A keringési betegségek esetében a struktúra kialakítása a végéhez közeledik. A mozgásszervi betegségek kezelésének a tradíciói jelentősek. A mentálhigiénés ellátásban rendkívül káros volt az Országos Pszichiátriai és Neurológiai Intézet felszámolása – hangsúlyozta a miniszter. – Egy európai hírű intézetről volt szó. Újraépítése megkezdődött, és építjük a gyermekgyógyászati országos rendszert is – fűzte hozzá.

Kásler Miklós eloszlatta azt a tévhitet is, hogy a HPV csak a lányoknak, nőknek okozhat súlyos betegséget. A HPV nemcsak a méhnyakrák előidézője, hanem a férfiaknál szájüreg-, garat- és gégerákot is okozhat. – A HPV kiiktatása az életünkből csakúgy lehetséges, ha nemcsak az egyik nemet, hanem a másik nemet is vakcináljuk – hangsúlyozta a miniszter, aki emlékeztetett arra, hogy ezért ősztől már nemcsak a lányok, hanem önkéntes alapon és ingyenesen 12 éves fiúk is megkaphatják a HPV elleni oltást.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.