Németh Szilárd: Csak együtt sikerülhet!

Húsz év után újra a kerületi és országos sportéletet szolgálhatják az egykori szocialista városvezetés által elpanamázott Csepel Sport Club és a hozzá tartozó ingatlanok – számolt be a Magyar Nemzetnek Németh Szilárd. A kormánypárti országgyűlési képviselő, a Fidesz alelnöke, aki egyben a Kozma István Magyar Birkózó Akadémia Alapítvány alapítója, hangsúlyozta: 15 év küzdelem után végre egy új, egységes, modern Csepel SC-t építhetnek, amely méltó lesz ahhoz az 1912-ben alapított klubhoz, amelynek a nagyszerű sportolói 20 olimpiai, 68 világ- és 47 Európa-bajnoki címet szereztek a magyar nemzetnek.

Magyar Nemzet
2020. 12. 07. 6:20
null
Németh Szilárd, a KIMBA alapítója tizenöt éven át küzdött azért, hogy a Csepel Sc újra a kerületieket szolgálja. Forrás: Magyar Nemzet
Vélemény hírlevélJobban mondva- heti vélemény hírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz füzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

„Örömteli hír, hogy csepeli tulajdonban alakulhat újjá az ország egyik legeredményesebb klubja, a Csepel Sport Club, miután a csepeli Kozma István Magyar Birkózó Akadémia Alapítvány visszavásárolta a Csepel SC Alapítványt az Indotek Grouptól” – írják a közleményükben. Milyen lehetőségeket adhat az új tulajdonos, amelyek eddig nem voltak meg?

– A 87 éves Csepel Sport Clubot 1999-ben, az akkori kerületi MSZP-s politikusok és a velük elv- és üzlettársi kapcsolatban lévő klubvezetés egyszerűen megszüntették. Az ország egyik legeredményesebb, legrégebbi sportegyesületénél ezek a derék kommunista pártmunkások, tanácsi nacsalnyikok és munkásőrök sok-sok száz milliós köztartozást halmoztak fel, s ez mellett még eltékozoltak minden ingóságot és ingatlant is. Vannak, amiket eladtak, másokat meg teljesen lerohasztottak, széthordtak. A szakosztályokat kiszervezték vagy megszüntették, s végül, 2005-ben a maradék három nagy ingatlant, a Béke téri stadiont, a Hollandi úti és a Gubacsi hídnál lévő vízitelepeket átpasszolták egy ingatlanfejlesztőnek. Ez utóbbiakat tudtuk most a visszavásárlással megmenteni a csepeli sportéletnek. Jómagam 15 évig küzdöttem azért, hogy a csepeliek visszakaphassák ezt a bajnokok sorát kinevelő sportklubot.

– Milyen létesítményfejlesztések várhatók, mennyire lehet támaszkodni az egykori infrastruktúrára, stadionra, pályákra, csarnokra? Hány szakosztállyal kezdi működését az újra egységesíteni kívánt Csepel SC?

– Most az ingatlanok állapotának felmérése, felújításának tervezése, illetve az azokat használó sportegyesületekkel, sportolókkal, sportvezetőkkel való tárgyalások következnek. Ennek függvényében dönthetünk arról, hogy mit és hogyan kell modernizálnunk, milyen szervezeti kultúrát és működési rendet kell kialakítanunk. Van kiváló példa is előttünk: a Puskás Akadémia és a Fradi.

– Nagyjából milyen arányban képviselteti majd magát a Csepel SC-ben az él- és a szabadidősport?

– Ez majd kialakul. Mindenesetre a fejlesztéssel és működtetéssel az eredeti alapítói célt és annak kedvezményezettjeit fogjuk szolgálni. Hiszen a Csepel SC alapvetően a kerület, tágabb értelemben a főváros és agglomerációja dolgozói és azok gyermekei egészséges életmódjának elősegítésére, sportolásának biztosítására jött létre. Kedvezményezettjei: Budapest XXI. kerületének lakossága, szabadidő-, diák-, tömeg- és versenysportja.

– Mennyire lehet reális cél a korábbi fényes eredmények folytatása?

– A jövőnknek biztos alapot és követendő példát csakis a dicsőséges múltunk tisztelete és értékeinek megőrzése adhat. Egy új, egységes, modern Csepel SC-t építünk, amely méltó lesz ahhoz az 1912-ben alapított klubhoz, amelynek a nagyszerű sportolói 20 olimpiai, 68 világ- és 47 Európa-bajnoki címet szereztek a magyar nemzetnek. Ehhez majd kellenek azok az elszánt csepeli fiatalok, akik nemcsak tehetségesek, de szorgalmasak, kitartóak és fegyelmezettek is. És kellenek a kiváló edzőik, mestereik, no meg, a családjaik, iskolájuk, környezetük értő támogatása is. Csak együtt sikerülhet.

– A Kozma István Magyar Birkózó Akadémia (KIMBA) alapvetően egy sportágra, a birkózásra alakult, az alapítvány működésében milyen változásokat idéz elő egy nagy, több sportágat magába foglaló klub működtetése?

– A KIMBA az alapítói jogokat gyakorolja, a működtetés továbbra is a Csepel SC Alapítvány kuratóriumának dolga lesz. Másrészről, a Kis-Duna parti sportcsarnok megépítésével és üzemeltetésével a KIMBA csapata már bebizonyította, hogy – még a Covid-járvány árnyékában is – alkalmas és méltó a kerületi sportélet megújítására.

– Mennyire biztos az anyagi háttér?

– A Csepel SC kerületünk büszke jelképe, ugyanúgy, mint Weiss Manfréd öröksége vagy épp a csepeli HÉV. Ezért az abban folyó sportélet újjáépítésével minden csepeli nyerni fog. Az ő nevükben is hálásan köszönöm – a sportot nemzeti ügynek, stratégiai ágazatnak tekintő – magyar kormány eddigi anyagi és erkölcsi támogatását, amire továbbra is számítunk. Természetesen tárgyalni fogunk az önkormányzati támogatás és a magánszponzoráció lehetőségeiről is. Nekünk viszont nagyon hatékony és célirányos, illetve tisztességes és átlátható gazdálkodást kell folytatnunk.

– A legnépszerűbb sportágnak számító labdarúgással, amelyben a Csepel valaha szintén bajnok volt, van valamilyen terv, szándék?

– A múltban négyszer is megnyertük a magyar bajnokságot, s ezzel Győrrel közösen az örökranglista hetedik legeredményesebb focicsapata vagyunk. Sőt az Aranycsapat két játékosa is kergette a bőrt a Csepelben: Czibor Zoltán és Tóth II. József. Egyébként 52 évadon át voltunk az élvonalban. Az 1901 óta tartó bajnokikon pedig rajtunk kívül csak 13 csapat tudott még aranyérmet szerezni. Mi más lehet a terv, mint visszakerülnünk az első osztályba? Nem kis feladat. De teher alatt nő a pálma.

Németh Szilárd, Fideszes országgyűlési képviselő tizenöt éven át küzdött azért, hogy a Csepel Sc újra a kerületieket szolgálja

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.