A magyar járványstatisztika az egyik leghitelesebb

A baloldal nem segíti, hanem támadja a koronavírus-járvány elleni védekezést. Támadni szokta a járvánnyal kapcsolatos statisztikák hitelességét és a védekezés eredményességét is – írta Facebook-oldalán Rétvári Bence. Az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára bejegyzésében két, az Eurostat nyilvános adatbázisára épülő ábrát ismertetett, amelyek tényekkel és számokkal cáfolják a baloldali vádakat.

Munkatársunktól
Forrás: Facebook2021. 02. 02. 15:30
Madrid, 2021. január 19. Az új koronavírus elõidézte Covid-19-ben szenvedõ beteget vizsgálnak az új madridi Enfermera Isabel Zendal Sürgõsségi Kórházban 2021. január 18-án. Ezen a napon 392 vírusbeteget kezeltek itt, többet, mint a madridi régió bármelyik másik kórházában. MTI/AP/Bernat Armangue Fotó: Bernat Armangue
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Rétvári Bence posztjában kifejtette: Ha nemzetközi összehasonlításban megnézzük, hogy a 2020-as többlethalálozási számok mennyivel magasabbak, mint a 2020-ra lejelentett koronavírusos halálesetek, akkor a következőt látjuk: amíg az országok többségében magasabb a halálozási többlet, mint a lejelentett koronavírusos halálesetek száma, addig nálunk ez fordítva van.

Itthon a koronavírusos halálesetek száma 11 százalékkal meghaladja a többlethalálozási számokat. Ezek alapján más országokban a koronavírusban elhunytak jó része nem a járványstatisztikákban szerepel, hanem az egyéb, kísérő betegségét állapítják meg haláloknak

– írta az államtitkár. Hozzátette: nálunk viszont, ha az elhunytnak volt koronavírus-fertőzése is, az sokkal megbízhatóbban kerül bele a kimutatásokba. Tehát hazánk az egyik leghitelesebb koronavírus-adatszolgáltató. Nálunk derül ki az egyik legnagyobb arányban, ha az elhunytnak volt koronavírus-betegsége is. Rétvári Bence kitért rá, hogy

Magyarországon a járvány évében kevésbé nőtt az elhunytak száma, mint az Európai Unió tagállamainak többségében: tíz ország van előttünk, és tizenhat mögöttünk (az Egyesült Királysággal együtt).

Mint fogalmaz: a 2020-as halálozási többletek legfőképp a koronavírus-járvánnyal vannak összefüggésben, ezért egy ország annál eredményesebben védekezett, minél kisebb a növekedés a halálozási számokban a 2019-es adatokhoz képest. – Vannak olyan országok, amelyek a lejelentett koronavírusos halálesetek számában ugyan Magyarországnál jóval alacsonyabb számokat mutatnak, de a többlethalálozásuk mégis nagyobb – ismerteti a kormánypárti politikus, aki úgy véli, ez azért fordulhat elő, mert az országok nagyon sokféle módszertannal sorolnak be valakit koronavírusban elhunytnak.

– Más országokban a koronavírusos elhunytak egy része nem kerül be a koronavírus-statisztikába, mert más halálokot tüntetnek fel. Ha mi is csak azokat tekintenénk koronavírusos halálesetnek, akiknek nincs más betegsége, akkor tavaly nem 8099 haláleset lett volna, hanem csak pár száz

– hangsúlyozza Rétvári Bence.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.