Minden fillér számít
A budai, Apró–Gyurcsány-villa felújításának története ékes példája annak, hogy a család minden forintért lehajolt. Gyurcsány Ferenc és Dobrev Klára még 1995-ben hozta létre a Fittelina Kft.-t, amelynek tulajdonosai és vezető tisztségviselői is ők voltak. Dobrev később átengedte a cégnek az ingatlan hasznosításának jogát. A társaság így értelemszerűen megkapta a 159 négyzetméteres lakás bérbeadási jogát is. A vállalkozás az épületen felújítást és értéknövelő beruházást hajthatott végre.
Mivel Gyurcsányék saját cégük költségén építették át a villát, jelentős összegekhez jutottak. A Fittelina ugyanis a beruházás több mint tízmillió forintos áfáját visszaigényelhette az államtól. Nyilván ezt magánszemélyként nem tehették volna meg. A Legfőbb Ügyészség 2006-os állásfoglalása szerint az ügyben nem vetődött fel bűncselekmény elkövetésének gyanúja.
Az Index még 2008-ban írt arról, hogy Gyurcsány Ferenc cége is részese lett annak a nagyipari vállalatokat tömörítő szűk körnek, amely politikai hátszéllel szerzett magának kedvező áramtarifát az MVM-től. A 2007. december 27-én született megállapodás alapján a Motim olcsóbban vásárolhatott áramot, mint az elvileg legalacsonyabb hazai, hivatalos aukción kialakult, nagykereskedelminek tekinthető ár. Az Index információi szerint a megawattonkénti zsinóráram árát 61 euróban határozták meg számukra. Ennek azért van jelentősége, mert az MVM októberi, hivatalos áramaukcióján e termékfajtára 65 eurós ár alakult ki, és még így is túljegyzés mutatkozott. Az októberi aukción döntően kereskedők vásároltak, azaz a tényleges fogyasztókhoz még további árréssel jutott el az áram. Ráadásul a néhány cégnek biztosított alacsony árú áram igen jelentős mennyiségű: összesen két terawattóráról (kétmilliárd kilowattóráról) van szó, ami az ország fogyasztásának mintegy öt százaléka. Becslések szerint a Motim megtakarítása néhány tízmillió forintra rúgott.