Megkérdőjelezi a szülők neveléshez való kizárólagos jogát az LMBTQ-aktivista

Kevés érdeklődővel, viszont többségében 18 év alattiak részvételével tartották meg az LMBTQ-propagandarendezvénnyel is felérő DiákFesztet. A baloldali eseményt Déri Tibor, Újpest momentumos polgármester támogatásával a Fenntartható Demokráciáért Egyesület nevű Soros-szervezet rendezte meg, amelynek központi panelbeszélgetésén Pál Márton, a Szivárványcsaládokért Alapítvány aktivistája és Filó Manyi Pride-szervező vett részt.

Hertelendy Gábor
2021. 09. 05. 14:48
Paris annuel LGBTQ gay pride parade
LMBTQ-felvonulás Párizsban 2021. június 26-án Fotó: IAN LANGSDON Forrás: MTI/EPA/IAN LANGSDON
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Filó Manyit a LMBTQ-beszélgetés végén elérte a Magyar Nemzet, kérdésünkre pedig többek között azt állította: „a gyermekvédelmi törvény nem a szülők kizárólagos jogáról, hanem csak a homoszexualitás népszerűsítésének tiltásáról szól”, valamint nem gondolja, hogy a szexuális felvilágosítást „csak a szülőkre kellene bízni”.

– Ha ön úgy gondolja, hogy a kormány csorbítja a homoszexuális személyek jogait, akkor hogyan lehet az, hogy Pride-ot mégis megtarthatják?

– A Pride a gyülekezési törvény alá eső rendezvény, a gyülekezéshez mindenkinek joga van. Ezt annyira már nem lehet elvenni az emberektől.

– Akkor miért érzik úgy, hogy mégis csorbítva vannak az önök jogai?

– Hát hoztak ilyen törvényeket, nem olyan régen.

– Amely arról szól, hogy a szülők kizárólagos joga a 18 év alatti gyermekük szexuális felvilágosítása, nem pedig a „civil” szervezeteké. Miért gondolja azt, hogy a homoszexuálisok jogai csorbulnak ezáltal?

– Azt gondolom, hogy ha a gyermekek nem jutnak alapvető információkhoz arról, hogy a heteroszexualitáson kívül létezik más is, akkor meg lesznek fosztva ezektől az információktól, és olyan hiányt fognak szenvedni, ami nagyon káros lehet a pszichés és az érzelmi fejlődésükre.

– De nem gondolja, hogy a szülők döntése az is, hogy felvilágosítják-e gyermeküket a homoszexualitásról?

– Nem erről szól ám ez a törvény azért. Azt mondja, hogy nem lehet népszerűsíteni a homoszexualitást, de egyáltalán nincs kifejtve, hogy mit jelent a népszerűsítés, és ahogy mondtam, az öncenzúrára sarkallja a pedagógusokat és az iskolai dolgozókat, a tanárokat, mindenkit, aki iskolában dolgozik, mert azt fogják gondolni, hogy erről nem lehet beszélni. Sok családban a szülők nem adják meg az alapvető tájékoztatást ezekről a témákról, mert egyrészt lehet, hogy nekik sincsenek meg a megfelelő információik. Lehet, hogy éppen egy nem elfogadó családról beszélünk, szóval nem gondolom, hogy a felvilágosítást a szülőkre kellene csak bízni, mert ők nem úgy oldanak meg mindent, ahogyan az iskolai szakemberek.

– És mit gondol arról, ha egy 18 év alatti fiatal a mentális problémájának okát keresi, és egy LMBTQ-szervezet közli vele: „a te problémád az, hogy nem vallod be a homoszexualitásodat”?

– Így nem mennek oda senkihez az LMBTQ-szervezetek. A mentális problémákkal küzdők felkeresik a megfelelő szakembert, akivel megbeszélik, hogy mi állhat a háttérben. Az érzékenyítés – ami most a kedvenc szava a kormánysajtónak – nem arról szól, hogy az a megoldás minden problémára, hogy azért van bajod, mert te meleg vagy igazából, csak nem vallod be magadnak.

Az újpesti LMBTQ-eseményről szóló tudósításunkat IDE kattintva olvashatják.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.