Ezért kell érvényesen szavazni a gyermekvédelmi népszavazáson
Az idei országgyűlési választás különlegessége, hogy az április 3-i parlamenti választással egy időben országos népszavazást is tartanak. De miért fontos, hogy a szavazatok döntő többsége érvényes legyen? Hol tart ma Magyarországon a genderideológia térnyerése? Mit képvisel a bal- és mit a jobboldal a gyermekvédelem kérdéskörében? Cikkünkben ezekre a kérdésekre is megtalálja a választ.
Jobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.
Az idei országgyűlési választás különlegessége – ami itthon a rendszerváltás óta eddig nem fordult elő –, hogy az április 3-i parlamenti választással egy időben, közös eljárásban országos népszavazást is tartanak. Már a népszavazás előtt elfogadta az Országgyűlés a kormány által benyújtott gyermekvédelmi törvényt, amely kimondja: a gyermekek nevelése kizárólag a szülők elidegeníthetetlen joga. Az elfogadott jogszabályt azonban számos támadás érte különböző nemzetközi fórumokon, illetve itthon a Soros-féle NGO-k és a baloldali politikusok részéről is. A népszavazás eredménye, illetve a nem szavazatok többségbe kerülése most
demokratikus legitimációt nyújthat a leendő magyar kormánynak a gyermekvédelmi törvény megvédésére,
illetve arra, hogy újabb eszközökkel folytassa a harcot az erőteljesen nyomuló LMBTQ-propaganda ellen.
A hazai, baloldali mainstream médiában számos olyan nyilatkozattal lehetett találkozni, miszerint a kormány ellenségképet gyárt egy olyan ügy felkarolásával, amely teljesen elkerüli hazánkat, s pusztán a nyugati világ problémájáról van szó. Magyarországon azonban a különböző – nemzetközi forrásokból gazdálkodó – szervezetek, egyesületek már évtizedekkel ezelőtt felesküdtek a genderideológia népszerűsítésére. Mint korábban beszámoltunk róla, a Magyar LMBT Szövetség már közel egy évtizede lobbizik azért, hogy a transzneműek nemváltoztató műtétje és hormonkezelése államilag támogatott beavatkozás legyen. A szövetség tagja egyebek mellett az a Labrisz Leszbikus Egyesület is, amely korábban számos oktatási intézményben tartott diákoknak és pedagógusoknak LMBTQ-érzékenyítő foglalkozást, de az ő gondozásukban jelent meg az első LMBTQ-mesekönyv is Magyarországon.
Hazánk legnagyobb leszbikus szervezete emellett már évek óta aktív tevékenységet folytat az oktatási intézményekben is:
a Soros-féle Nyílt Társadalom Intézet által támogatott egyesület a Melegség és megismerés elnevezésű program részeként a budapesti és vidéki középiskolákban már több száz olyan képzést szervezett, ahol a szexuális kisebbségek és identitások elfogadására nevelik a diákokat, emellett a pedagógusokat is ellátják a szexuális kisebbségekkel és identitásokkal kapcsolatos „szakirodalommal”. Több budapesti oktatási intézményben is találkozhattak a diákok érzékenyítő foglalkozásokkal.
A fővárosi Eötvös József Gimnázium iskolaújságában kérdőívvel próbálták feltérképezni a diákok szexuális érdeklődését. A budapesti Dózsa György Gimnázium és Táncművészeti Szakgimnáziumban szintén LMBTQ-érzékenyítő foglalkozásokat tartottak, és különböző szituációs szerepjátékokat – többek között egy transznemű férfi szerepébe beleképzelve magukat – kellett játszaniuk a diákoknak. Az Illyés Gyula Gimnáziumban pedig a legismertebb LMBTQ-szervezetek mellett egy transzvesztita is előadást tartott az intézmény diákjainak. Mint kiderült,
a gimnázium a szülőket nem értesítette a rendezvényről.
A referendum akkor lesz érvényes, ha a választásra jogosultak több mint fele érvényesen szavazott. Mást jelent az eredményesség: a népszavazás akkor eredményes, ha a résztvevők több mint fele a kérdésre azonos választ adott. A kormánypártok mind a négy kérdésre azt kérik a polgároktól: szavazzanak nemmel. A baloldal azonban a különböző álcivil szervezetekkel karöltve (Amnesty International Magyarország, a Budapest Pride, a Háttér Társaság, a Labrisz Leszbikus Egyesület, a Magyar Helsinki Bizottság, a Magyar LMBT Szövetség, a Prizma Transznemű Közösség, a Szimpozion Egyesület, a Szivárványcsaládokért Alapítvány és a Társaság a Szabadságjogokért) érvénytelen szavazásra buzdítanak az április 3-ra kiírt népszavazáson.
Mint látható, a baloldallal együtt küzdő szervezetek között számos olyan fellelhető, amelyek tevékenységéről fentebb írtunk.
A baloldal genderideológiához való viszonyulása kapcsán érdemes felidézni, hogy
2010-ben Bajnai Gordon kormánya titokban módosította az óvodai nevelés országos alapprogramjának kiadásáról szóló kormányrendeletet, belecsempészve a szövegbe a „nemi sztereotípiák erősítésének tudatos kerülését”.
A 2010 tavaszán hivatalba lépő Orbán-kormány azonban ugyanezen év augusztusában, még az óvodakezdés előtt módosította a szocialista kormány által meghozott változtatásokat. A szövegből kikerült a nemi sztereotípiák erősítésének tudatos kerülése, és úgy változtatták meg:
az óvoda „nem ad helyet az előítéletek kibontakozásának sem társadalmi, sem nemi, sem egyéb értelemben”.
A népszavazásra bocsátott kérdések a következők:
Támogatja-e Ön, hogy kiskorú gyermekeknek köznevelési intézményben a szülő hozzájárulása nélkül szexuális irányultságokat bemutató foglalkozást tartsanak?
Támogatja-e Ön, hogy kiskorú gyermekek számára nemi átalakító kezeléseket népszerűsítsenek?
Támogatja-e Ön, hogy kiskorú gyermekeknek fejlődésüket befolyásoló szexuális médiatartalmakat korlátozás nélkül mutassanak be?
Támogatja-e Ön, hogy kiskorú gyermekeknek a nem megváltoztatását bemutató médiatartalmakat jelenítsenek meg?
A Magyar Nemzet közéleti napilap konzervatív, nemzeti alapról, a tényekre építve adja közre a legfontosabb társadalmi, politikai, gazdasági, kulturális és sport témájú információkat.
A Magyar Nemzet közéleti napilap konzervatív, nemzeti alapról, a tényekre építve adja közre a legfontosabb társadalmi, politikai, gazdasági, kulturális és sport témájú információkat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.