A rendőrségi vizsgálat után veheti elő az ügyészség Jakab Pétert

Amíg fel nem merül Jakab Péterrel szemben a megalapozott gyanú, addig a rendőrségnek kell nyomoznia a Jobbik volt elnökét is érinthető nyolcvanmilliós botrányban – derül ki a Mediaworks–Hírcentrum birtokába került ügyészségi dokumentumból. Jakab ellen egy magánszemély tett feljelentést azután, hogy a Magyar Nemzet megírta, több tízmillió forintot próbált átjátszani a saját holdudvarának közvetlenül azelőtt, hogy leváltották volna a Jobbik-frakció éléről.

Pámer Dávid
Forrás: Mediaworks–Hírcentrum2022. 08. 04. 12:33
LUKÁCS László György; JAKAB Péter
Budapest, 2019. november 4. Lukács László György jobbikos képviselõ interpellál az Országgyûlés plenáris ülésén 2019. november 4-én. Elõtérben Jakab Péter, a Jobbik frakcióvezetõje. MTI/Kovács Attila Fotó: Kovács Attila
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Feljelentéskiegészítést rendelt el Jakab Péter nyolcvanmilliós botránya ügyében a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) – tudta meg a Mediaworks Hírcentruma. Ez annyit jelent, hogy a rendőrségnek összesen harminc napja van arra, hogy döntsön a nyomozás megindításáról vagy az ügyben tett feljelentés elutasításáról. Ismert, a közérdekű ügyekben tett bejelentéseiről ismert Tényi István azután tett feljelentést hűtlen kezelés és hivatali visszaélés miatt a Központi Nyomozó Főügyészségen (KNYF), hogy a Magyar Nemzetben múlt héten megjelent, Jakab mintegy nyolcvanmillió forintot próbált kijuttatni a Jobbikból pár nappal azelőtt, hogy leváltották a párt frakciójának éléről.

A feljelentésében Tényi hangsúlyozta, Jakab Péter már tudta, hogy az elnökség után a képviselőcsoport vezetését is kénytelen lesz elengedni, így nyolcvanmillió forint össz­értékű szerződést írt alá.

Jakab a leváltása előtti hétvégén a Képviselői Irodaházban írta alá az ominózus papírokat, melyeket soron kívül küldtek be az Országgyűlés Hivatalához, hogy azokat minél előbb jóváhagyják, de legalábbis mielőtt Jakab elveszíti frakcióvezetői posztját és ezzel a jogot is, hogy egy személyben írjon alá szerződéseket – írta Tényi a Magyar Nemzet cikkét idézve a Központi Nyomozó Főügyészségnek, hozzátéve, hogy tudvalevő, hogy az Országgyűlés Hivatala a képviselőcsoportok által kötött szerződések tartalmát nem ellenőrzi, mindössze azt, hogy az adott frakció­nak van-e fedezete a megjelölt összeg kifizetésére.

Jakab ezt az ellenőrzést igyekezett siettetni, tudván, hogy napjai vannak hátra a frakció elnökségében

– tette hozzá Tényi, aki arra is kitért, hogy mielőtt Jakab nyolcvanmilliós terve révbe ért volna, a párt frakciója megakadályozta a bukott pártelnök ismerőseinek meggazdagodását, mégpedig úgy, hogy visszatartották azt a keretet, melyből havonta visszaad a frakciónak. A jobbikos képviselőket ugyanis lemondatják az asszisztensi keret egy részéről, valamint az iroda bérlésének keretéről. Ráadásul a legutóbbi választás után már csak az lehetett képviselő, aki a teljes asszisztensi keretéről is hajlandó lemondani – áll Tényi ügyészséghez eljuttatott beadványában.

A feljelentést a Központi Nyomozó Főügyészség végül a Budapesti Rendőr-főkapitányságnak küldte meg. A Mediaworks–Hírcentrum birtokába került ügyészségi dokumentumban ezt azzal magyarázzák, hogy a mentelmi joggal védett személyek ügyében is eljáró KNYF csak azután nyomozhat Jakab ellen, vele szemben felmerült a megalapozott gyanú. Amíg ez nem történik meg, addig az ügy a rendőrség hatáskörébe tartozik.

Mai hír egyébként, hogy a Telex információi szerint a nyolcvanmilliós botrány előtt a frakcióvezetés tudta és beleegyezése nélkül először mintegy 103 millió forint értékben kötött szerződéseket Jakab Péter.

Mint kiderült, a frakció tagjai csak azután szereztek tudomást a történtekről, hogy a hivatal már befogadta a szerződéseket, az ügyletet azonban sikerült meghiúsítani. A képviselőcsoport tagjai visszavonták azt a képviselőknek járó pénzügyi keretet, amelyről korábban lemondtak a frakció javára, és amelyből a frakció mellett dolgozók bérét fizették volna. Így amikor a bukott elnök pár nappal később újabb szerződéseket akart leadni az Országgyűlés Hivatalának nagyjából 83 millió forint értékben, kiderült, hogy nincs mögöttük fedezet. Az egyik megbízott nem más, mint a „judapestező” Bíró László lett volna.

Borítókép: Jakab Péter (Fotó: MTI/Kovács Attila)

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.