Továbbra is zárt ajtók mögött tárgyalja a Fővárosi Törvényszék az adócsalás, csempészet és sikkasztás vádjával Jakubinyi Róbert ellen indult büntetőpert. Az ügy az Egymásért, Egy-másért Alapítványhoz kapcsolódik, minősített, így a tárgyalásról hivatalosan csak annyi tudható, hogy idén július 8-án, szeptember 23-án és október 7-én folytatódott a bizonyítási eljárás. Érdeklődésünkre a törvényszék sajtóosztálya azt válaszolta, az ítélet várható időpontjáról egyelőre nem tudnak tájékoztatást adni.
Várható, hogy idén még tartanak tárgyalást, ám az már biztosra vehető, hogy 17 évvel a vádbeli időszak után még mindig nem születik elsőfokú ítélet Jakubinyi ellen, miközben tettestársa már évek óta szabad.
Földesi-Szabó László, az Egymásért, Egy-másért Alapítvány egykori vezetője 2015 júliusában szabadult feltételesen a budapesti Venyige utcai börtönből. A kuratóriumi elnököt még 2012 novemberében ítélte el jogerősen hat évre a Fővárosi Ítélőtábla. Sajtóhírek szerint az egykori rendőr vallomásának köszönhetően sikerült lebuktatni és eljárás alá vonni a polgári elhárítás volt vezetőit, valamint a magyar szervezett bűnözés egyik legismertebb alakját, Jakubinyi Róbertet.
Jakubinyit már a nyolcvanas években elítélték egy, a titkosszolgálatokhoz is kötődő betörőbanda orgazdájaként. Ez a banda volt a kriminalisták szerint a magyarországi szervezett bűnözés melegágya, a bűnbandát a Presztízs fedőnevű akcióban számolták fel. A tagok közül sokan – mint például az Energol Rt. volt vezetői – felbukkantak a kilencvenes években az olajbűnözésben. A banda felszámolásában Pintér Sándor jelenlegi belügyminiszter is részt vett, akkor még századosként.
A titkosszolgálati kapcsolatok a rendszerváltást követően is működtek, s Jakubinyi esetében mindez az Egymásért, Egy-másért Alapítvány működése során érhető tetten. Bár hivatalosan tagadják, hogy az alapítvány a Gyurcsány-féle Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) fedőcége lett volna, ám tanúvallomások szerint a jótékony szervezet a titkosszolgálat kifizetőhelyeként is működött.