A Nemzeti Védelmi Szolgálat szolgáltatott megdönthetetlennek látszó bizonyítékot Lagzi Lajcsi megzsarolói ellen, akik, amikor megkeresték a mulatós zenészt, nem gondolták, hogy Lajcsi a hatóságokhoz fordul. Az egyik akkor még gyanúsított mondta el korábban a Blikknek, hogy a zenészt betechnikázták, és úgy tárgyalt velük, a lehallgatási anyag pedig benne van a nyomozati iratokban.
A Központi Nyomozó Főügyészség ma közölte lapunkkal, hogy vádemelés született az ügyben.
A vádirat lényege szerint 2021 júniusában egy vállalkozó az alkalmazottja segítségével – magukat valótlanul hivatalos személynek kiadva – azzal kereste meg az ismert zenészt, hogy kétszázmillió forint kifizetése ellenében biztosítani tudják, hogy az ellene folyamatban lévő büntetőeljárás letöltendő szabadságvesztés büntetés kiszabása nélkül záruljon le vele és feleségével szemben.
A vállalkozó a legfőbb ügyészre hivatkozott mint aki elintézi az ügyet, majd a zenész jelenlétében kihangosított telefonon beszélt egy, a legfőbb ügyész „jobbkezeként” megjelölt személlyel, aki garantálta, hogy az eljárás alatt álló terhelteknek nem kell börtönbe vonulnia.
A zenész többször találkozott egy – a vállalkozó által ajánlott – ügyvéddel is, aki megerősítette, hogy a vállalkozó valóban képes kedvezően befolyásolni a bíróság döntését, és hozzátette, hogy ehhez védőként őt kell meghatalmazni a folyamatban lévő büntetőeljárásban.
Az ügyészség további két személyt is megvádolt, egyikük a vállalkozó hozzátartozója, aki aktívan támogatta őt az elkövetésben, míg a másik személy, tudva a jogellenes ajánlatról, pénzért cserébe közreműködött a kapcsolatfelvételben.
A vállalkozó az előadottakkal ellentétben nem rendelkezett sem ügyészi, sem más hivatalos személy kapcsolattal, a kért jogtalan előnyt magának tervezte megtartani.
Az ügyészség a vádiratban egyebek mellett azt indítványozta, hogy a bíróság ítélje az ügyvédet és a vállalkozót végrehajtandó börtönbüntetésre, továbbá az ügyvédet végleges hatállyal tiltsa el a jogi egyetemi végzettséghez kötött foglalkozás gyakorlásától.
Amennyiben az előkészítő ülésen a vállalkozó beismeri a terhére rótt bűncselekmény elkövetését, és lemond a tárgyaláshoz való jogáról, az ügyészség indítványa – 3 200 000 forint pénzbüntetés mellett – öt év börtönbüntetés.