Mint korábban megírtuk, 2017-ben vetődött fel a hazánkban és nemzetközi szinten egyaránt egyedülálló könnyűzenei alapképzés indításának ötlete. 2018 januárjában megalakult az egyetemi könnyűzenei képzési központ, amely 2021-től Könnyűzenei Intézet néven működik. A központ létrejöttével egy időben megkezdődött a különböző szakirányokat magában foglaló BA-képzés kidolgozása, a tantárgyleírások és az akkreditációs anyag elkészítése a Debreceni Egyetemen.
A DE teljes képzési spektrumot kínál a jelentkezőknek: 69 alap- és 78 mesterszakon folyik a képzés több mint kétszáz képzési területen
– sorolta a rektorhelyettes, megjegyezve, hogy 13 kart működtetnek tíz városban, köztük több határon túli településen. Bartha Elek professzor elmondta, hogy duális képzés keretében 29 mester- és kilenc alapképzési szakon oktatnak, és mintegy 150 partnercéggel állnak kapcsolatban.
A Debreceni Egyetemen idén is több új szakot indítanak, amelyek között megtalálható az országos szinten egyedülálló − de Európában és az egész világon is ritkaságnak számító kortárs könnyűzenei szak − amely iránt máris komoly a hallgatói érdeklődés.
A szeptemberben induló képzés keretében nyolc szakirány − könnyűzenei gitár, basszusgitár, billentyűs hangszerek, ütőhangszerek, ének, szaxofon, trombita és harsona − közül lehet választani.