A településen szolgáltatott vezetékes ivóvíz
sárgásbarna színű, kellemetlen szagú, és sem főzésre, sem ivásra nem alkalmas
– tájékoztatta Vass Péter, Szigetvár polgármestere a lakosságot a város honlapján. Közölte azt is, hogy a „tarthatatlan állapot” megszüntetése érdekében felvette a kapcsolatot az illetékesekkel.
Az üzemeltető mindent megtesz annak érdekében, hogy a vízminőség helyreálljon, addig is tartálykocsis vízellátást biztosítanak a településen szerdától naponta reggel nyolc és este nyolc óra között.
Egy közelmúltban lezajlott, 1,3 milliárd forintból megvalósított ivóvízminőség-javító program keretében megépült, jelenleg próbaüzem alatt álló, kétezer háztartást kiszolgáló vízműtelep ellátási területén „tapasztalható másodlagos vízminőségromlás a fogyasztóknál” – tájékoztatta az MTI-t a Baranya-Víz Zrt.
A vizsgált vízmintákban a vastartalom a rendeletekben előírt határértékek többszöröse volt bizonyos helyszíneken, míg a társasházakban több alkalommal vett ivóvízmintákban a vasbaktériumok száma meghaladta a kormányrendelet szerinti határértéket. A vízminőségromlás elsősorban a vas és acél csővezetékekkel szerelt ingatlanokban, Szigetvár nyugati részében jelentkezett.
A vasbaktériumok által okozott másodlagos vízminőségromlás nem jelent veszélyt az egészségre, de okozhat kellemetlen szagokat és eltömítheti a csöveket
– közölték.
Borítókép: Illusztráció. Vizet osztanak a Dunántúli Regionális Vízmű tartálykocsijából Nagyatádon 2020. július 26-án (Fotó: MTI/Varga György)