A magyarok házasságpártiak, döntő többségük, 82 százalékuk szerint a házasság egy férfi és egy nő között önkéntes elhatározás alapján létrejött életközösség. A válaszadók szinte egyöntetűen, 97 százalék gondolja úgy, hogy a jó házasságért nap mint nap tenni kell. A megkérdezettek 83 százaléka szerint pedig ez akkor tud igazán jól működni, ha a pár hasonló értékrendet vall – részletezi a Kopp Mária Intézet a Népesedésért és a Családokért januári felmérése, amelyet a Házasság hete rendezvénysorozat kapcsán készítettek. Az országos reprezentatív kutatás ezer fő telefonos megkérdezésével készült a felnőtt magyar lakosság körében.
A Házasság hete rendezvénysorozatot Magyarországon idén tizenhatodik alkalommal rendezik meg a keresztény egyházak és a civil szervezetek széles körű összefogásával. Az országos kampány célja, hogy felhívja a figyelmet a házasság és a család értékeire, fontosságára.
A most közzétett közvéleménykutatás arról is számot ad, hogy a válaszadók közel háromnegyede, 73 százalék nyilatkozott arról, hogy a házasság érzelmi biztonságot nyújt a házastársaknak. Tízből hat ember pedig úgy véli, hogy a házasságot a gyermek teszi teljessé, és ugyanennyien gondolják, hogy a házasság növeli a boldogságérzetet.
A kutatásból kiderül, hogy a magyarok 97 százaléka szerint a jól működő házasság és párkapcsolat alapját egymás elfogadása, tisztelete, a megfelelő kommunikáció, 95 százalék pedig az együtt töltött minőségi időt tartja elengedhetetlennek. A vonzalom, a kompromisszumkészség fontosságát a válaszadók 92 százaléka emelte ki, míg a szerelem 91 százalékot kapott.